Мій фільтр

Навіщо пити теплу воду?

Час читання: 0 хв.
Навіщо пити теплу воду?

Сьогодні ми спробуємо розібратися, чи корисно пити теплу воду вранці. Різноманітні публікації в Інтернеті говорять, що тепла вода майже здатна воскрешати мертвих. Їй приписують унікальні властивості, наприклад, полегшує біль, виводить токсини, знижує вагу, покращує кровообіг, прискорює метаболізм. Як ми знаємо, багато хто з цих пунктів пов'язані з повноцінною регідратацією, тобто є характерними для будь-якої води, тому ми подивилися, що говорять вчені. На щастя, є ряд публікацій, що описують вплив пиття не звичайної, а саме теплої води на організм людини. На жаль, їх не багато, але певну інформацію вони все ж несуть.

Регідратація

Регидратація гарячою водою

Люди можуть пити теплий чай або воду, щоб здолати спрагу і, звичайно, будуть отримувати необхідну організму вологу. Більш того, холодну воду п'ють менше в холодну пору року. А ось в умовах фізичних навантажень і жаркого клімату пити теплу воду та інші напої взагалі не рекомендується, в такій ситуації як раз прискорюється дегідратація, підвищується втома і знижуються когнітивні здібності. Це пов'язано з тим, що психологічно пити теплу воду в жаркому кліматі або при фізичних навантаженнях не приємно, а ось охолоджена вода стимулює підвищення кількості споживаної рідини та, відповідно, знижує шанси дегідратації.

Користь гарячої води й чаю при застуді

Тепла вода при застуді

Дослідження, яке визначало залежність формування слизу в носоглотці від холодної та гарячої води, а також курячого бульйону, показало, що холодна вода гірше, ніж гарячі напої впливає на розрідження слизу і прохідність носових шляхів. Тому теплу воду та інші напої дійсно є сенс пити при застуді.

Втім, інша стаття теж говорить нам про те, що фруктовий чай кімнатної температури трохи знижує прояви нежиті, чхання та кашлю, а ось гарячий фруктовий чай вже забезпечує зниження втоми, знімає озноб і покращує загальне самопочуття. В такому випадку вчені приписують таку високу ефективність в тому числі й психологічним ефектам.

Тепла вода при коронавірусі

Тепла вода коронавірус

Користь теплої води при Covid-19 — це міф, який почав поширюватися "листами щастя" соцмережами і не має доказів. Так, вірус дійсно практично не є життєздатним в теплій воді, але це стосується систем водопостачання і поверхонь. А ось коли вірус потрапляє в рот, ніс та очі людини, то не «живе в горлі 12 годин, а потім повільно рухається далі". Він досить швидко проникає через слизові оболонки та починає розмножуватися вже у звичному йому середовищі, тобто в людському організмі.

Склянка теплої води допоможе зігрітися?

Як зігрітися на вулиці

Хто ж буде заперечувати, що теплі напої на холоді допомагають зігрітися? Психологічний це ефект, чи якось пов'язано з фізіологією — вчені теж вивчили. Як показало одне дослідження, споживання гарячої рідини з температурою 52 оС викликає зниження тепловиділення і знижує тремтіння на холоді. Тому взяти з собою термос чаю або купити кави на довгій зимовій прогулянці дуже непогана ідея.

Тепла вода вранці покращує метаболізм?

Наукових статей, які б підтверджували цей факт — немає. Єдиним доведеним фактом, є те, що тепла вода протягом декількох годин після операції на жовчному міхурі покращує загальне самопочуття і зменшує здуття.

Ще тепла вода здатна знижувати прояви ахалазії , коли через проблеми з нервовою системою людина не може ковтати.

А ось щодо прискорення травлення і метаболізму даних немає. Але пояснення насправді дуже просте: щоб всі системи організму працювали нормально, потрібно споживати достатню кількість рідини. В такому випадку очевидна користь теплої води вранці натщесерце, адже багато людей мають проблеми з питним режимом, тобто просто забувають пити воду. А дві склянки води по 250 мл — це вже четверта частина добової норми.

Для чого потрібна тепла вода з содою?

Тепла вода з содою

Ми не знаємо для чого вона потрібна, і ніхто не знає. Воду з содою рекомендують для лікування всіх можливих захворювань, але вона не ефективна, про лужну воду в цілому ми писали раніше.

Важливо!

Як кажуть дослідження, в теплій воді немає нічого поганого, як, власне, в різноманітних чаях та інших напоях, або в простій не підігрітій воді. Але важливо враховувати деякі моменти:

  1. Не варто використовувати для пиття і приготування напоїв водопровідну воду — в ній багато абсолютно некорисних людині домішок.
  2. Максимальна температура води та напоїв, яка не викликає опіків слизової рота і стравоходу - 52оС.
  3. У спеку краще відмовитися від теплої води та напоїв.
Перегляди: 16794
0 голос(а/ів)
Поділитися: