Мій фільтр

Як обрати фільтр для води вдома?

Час читання: 0 хв.
Як обрати фільтр для води вдома?

Стан води, яку людина використовує в побуті та для пиття, є одним з визначальних чинників високої якості життя. Вода зазвичай потрапляє в кран до кінцевого користувача з двох джерел:

 • з централізованої міської системи водопостачання;
 • з підземних свердловин для жителів.

Вода з-під крана може мати жовтуватий відтінок, специфічний запах, а також підвищений вміст солей твердості, рідше заліза (характерно для підземного водозабору), алюмінію, нітратів. Деякі домішки можуть позначатися на якості застосування води в побуті, а деякі негативно впливають на органолептичні і токсикологічні якості питної води. Свердловинна вода часто має підвищену твердість і вміст заліза, також може мати підвищений рівень сірководню (характеризується характерним запахом тухлих яєць).

Практично будь-яка вода вимагає певного очищення для доведення її до задовільного стану. Нижче ми наведемо класифікацію фільтрів для води та більш детально розповімо про те, як вони працюють.

Чим небезпечна вода без очищення?

Нижче на схемі ми наведемо типові забруднення, характерні для різних типів води.

Проблеми водопровідної води

На схемі наведені тільки основні забруднення, крім них у воді може міститися ще багато різних речовин в залежності від регіону, де ви проживаєте. Склад води може відрізнятися навіть в межах одного населеного пункту. Якщо вона береться з системи централізованого водопостачання, основними причинами забруднення є:

 • застаріле водопідготовче обладнання, яке не справляється з покладеними на нього завданнями;
 • запах хлору внаслідок надлишкового хлорування;
 • загальний стан джерел водозабору і, як наслідок, вміст аномальних кількостей забруднювачів (зазвичай вода потрапляє в ваш кран з однієї з водойм вашого населеного пункту, рідше з підземних свердловин);
 • кольоровість і запахи.

Якщо говорити про альтернативні джерела води, наприклад, свердловини, то тут виникають дещо інші проблеми: рудий і/або сірий наліт на сантехніці, металевий присмак води через високий вміст заліза і мангану;

 • запах тухлих яєць - через високий вміст сірководню;
 • висока каламутність, як наслідок внесення в воду піщаних і глинистих порід.

Цей перелік явищ ми можемо відчути завдяки органам чуттів, насправді є ще такі поширені забруднювачі, як іони важких металів, нітрати, пестициди, феноли та інші небезпечні речовини. Тож перш ніж обрати фільтр для очищення води, варто проконсультуватися з фахівцем або зробити аналіз води.

Якщо ви вже вирішили щодо необхідності системи очищення води для будинку або квартири, нижче ми розберемося з вибором необхідного обладнання.

Які бувають фільтри для води?

класифікація побутових фільтрів

Сьогодні ринок пропонує великий асортимент обладнання: можна обрати фільтри для води для приватного будинку або квартири, які забезпечать безпечну воду вам і вашим близьким, і відповідатимуть фінансовим можливостям.

Ми спробували схематично зобразити коротку класифікацію побутових фільтрів для води. З цієї невеликої картою ви зможете зрозуміти, як організувати чисту воду вдома.

Фільтри для питної води: як вибрати?

Існує три типи ефективних систем для очищення питної води, це:

Фільтри глечики

Фільтр-глечик

Проточні фільтри для води

Проточний фільтр

ru_filtr_obratnogo_osmosa_ecosof (5).png

Система
зворотного осмосу

Фільтри-глечики

Фільтр-глечик - найпростіший пристрій для очищення води. Він являє собою пластиковий глечик, всередину якого встановлений фільтруючий картридж, через який вода проходить в процесі фільтрування. Картридж наповнений сумішшю різних очищувальних компонентів, зазвичай це активоване вугілля та іонообмінні смоли, які позбавлять вас від таких проблем:


 • накип на чайнику (іони солей твердості);
 • неприємний запах (хлор і його канцерогенні сполуки);
 • кольоровість води (органічні домішки);
 • металічний присмак води (залізо);
 • каламутність води (механічні домішки);
 • також фільтри-глечики можуть знижувати вміст важких металів і токсичних органічних сполук.

Обслуговування такого фільтра передбачає заміну картриджного елемента раз на місяць, але частота заміни може варіюватися в залежності від кількості та якості пропущеної води.

При покупці фільтра-глечика варто орієнтуватися на об'єм водоспоживання, тип і ресурс картриджа і, звичайно, стан води, яка тече з вашого крана.

Потрійні фільтри для води

Потрійний фільтр для води являє собою конструкцію з трьох пластикових колб зі змінними картриджами, закріплених на міцній пластиковій рамі. Фільтр підключається до водопроводу холодної води та встановлюється під мийкою. На поверхню мийки виноситься естетичний хромований кран для очищеної води.

Усередині фільтра знаходиться набір з трьох картриджів для видалення різних типів забруднень. Такі фільтри передбачають три стадії очищення, зазвичай це:

 • механічне фільтрування, в процесі якого видаляються пісок, іржа, накип та інші домішки розміром понад 5 мікронів;
 • пом'якшення води та видалення іонів заліза і мангану на іонообмінних картриджах;
 • сорбція з води хлору та продуктів хлорування, органічних токсичних сполук.

Потрійний фільтр буде відмінним вибором для доочищення водопровідної води в вашому домі. Важливо відзначити, що стандартні набори картриджів розраховані на воду середньої якості: чим гірша вода, тим нижчою буде якість очищення.

Догляд за фільтром полягає в заміні картриджних елементів і митті колб раз у квартал. Цей фільтр можна встановити як самостійно, так і за допомогою кваліфікованого фахівця.

Фільтри зворотного осмосу

Це найсучасніше та універсальне рішення для підготовки корисної та безпечної питної води для вашої родини, оскільки фільтри здатні очистити практично будь-яку воду.

Мембрана видаляє 99,8% забруднень, включаючи навіть найменші частинки вірусів. Жоден з існуючих фільтрів для води не впорається з цим завданням краще. Зазвичай фільтр для води передбачає передочищення у вигляді комплекту з трьох картриджних фільтрів, які полегшують роботу мембрани:

 • картридж зі спіненого поліпропілену з рейтингом фільтрації 5 мікронів для видалення з води механічних домішок (піску, іржі, мулу та ін.);
 • картридж з гранульованого активованого вугілля для видалення хлору, хлорорганічних і органічних домішок води;
 • карбон-блок для видалення залишків хлору і механічних домішок або додатковий поліпропіленовий картридж.

Головним елементом зворотноосмотичного фільтра для води є мембрана, яка забезпечує тонке очищення води від усіх можливих забруднень, включаючи всю гаму хімічних речовин і найменші частинки вірусів.

Вода після зворотного осмосу не вимагає стерилізації й може вживатися без кип'ятіння навіть найменшими членами вашої родини.

mo650meco_scheme (1).png

Обслуговування фільтрів зворотного осмосу полягає в заміні картриджів попереднього очищення раз на 3-6 місяців, постфільтром раз на 6 місяців і мембранного елемента один раз на рік. Аби ви мали постійний запас питної води, конструкція фільтра для води має додаткову накопичувальну ємність.для

Рекомендується проводити обслуговування фільтра кваліфікованим персоналом.

Мінералізація води

Після мембранного очищення вода вже може подаватися кінцевому споживачеві, але оскільки в процесі очищення відбувається повне знесолення, рекомендується вносити в неї додаткову кількість корисних мінералів, а саме кальцію і магнію.

З цією метою були винайдені спеціальні фільтри-мінералізатори, які збагачують воду життєво необхідними кількостями іонів цих макроелементів.

Знезараження води з допомогою УФ-ламп

Вода, що пройшла мембранне очищення позбавлена від 99,98% домішок, включаючи віруси та бактерії. Але поки вода знаходиться в накопичувальному баці, в ній можуть розвиватися мікроорганізми, які потрапили туди в процесі монтажу або іншим способом.

На цей випадок існують абсолютно безпечні, екологічні ультрафіолетові знезаражувачі води.Принцип дії таких пристроїв грунтується на дії променів УФ-спектра, які пошкоджують патогенні мікроорганізми, вражаючи їх ДНК, і ті втрачають здатність до розмноження.

Особливо варто звернути увагу на УФ-стерилізатори води тим, у кого в будинку є маленькі діти.

Як обрати фільтр для очищення води на весь будинок

Нижче ми опишемо оптимальні способи очищення води в побуті на дачі, у будинку та квартирі. До них відносять:

 1. Механічні фільтри (промивні, картриджні, засипні).
 2. Фільтри пом'якшення води.
 3. Фільтри видалення заліза.
 4. Вугільні фільтри (видаляють хлор, органічні речовини та сірководень).

Механічні фільтри

Механічні домішки води - це частинки піску, глини, мулу, іржі (окисненого заліза) та інших нерозчинних елементів. Ці частинки знаходяться в підвішеному стані й, при використанні такої води в побуті, значно скорочують термін служби побутових приладів, сантехніки, а також встановлених систем очищення питної води. Завдяки таким механічним фільтрам:

 • підвищується ресурс наступних ступенів фільтрації;
 • елементи сантехніки та трубопроводів служать довше;
 • зникають осади у ванній і раковині.

Тип фільтра залежить від кількості нерозчинних домішок, середньодобового та пікового споживання води, а також площі, яка може бути відведена під встановлення фільтраційного обладнання.

Картриджні фільтри для води

Картриджний фільтр найпростіший та найпоширеніший тип механічного фільтра води.

Основними його складовими є колба (корпус) фільтра і змінний картридж. Фільтр монтується в водопровід холодної води на вході в будинок, рідше безпосередньо в точці використання води.

Принцип роботи картриджного фільтра

В процесі фільтрації вода подається на картридж, який, власне, видаляє забруднення. Ступінь очищення характеризується розміром утримуваних частинок і називається рейтингом фільтрації.

Наприклад, фільтр з рейтингом фільтрації 5 мкм видаляє всі частинки механічних домішок розміром 5 і більше мікрон, більш дрібні частинки пройдуть крізь матеріал фільтру. Найпоширеніші фільтрувальні характеристики картриджних механічних фільтрів: 20, 10, 5 і 1 мкм.

Колби фільтрів виготовляють з високоякісних, здатних витримувати високий тиск, а іноді й термостійких пластмас. Матеріалом картриджа механічного очищення зазвичай є спінений поліпропілен або туго намотана поліпропіленова нитка.

Какие бывают колбы фильтров

Переваги картриджного фільтра

 1. Встановлення та сервіс здійснюються максимально просто, тому ви можете робити це самостійно.
 2. Якість продукції Ecosoft, що підтверджується світовими сертифікатами.
 3. Невисока стартова вартість.

Недоліки фільтрів-колб

 1. Витрати на заміну фільтрувальних елементів.

Промивні магістральні фільтри

Принцип дії даного пристрою загалом ідентичний картриджному фільтру, тільки в цьому разі забруднення затримуються не в товщині змінного картриджа, а на циліндричній металевій сітці. Коли та забивається, проводиться промивка потоком вихідної води через окремий вихід. Іноді необхідно розбирати фільтр і промивати деталі вручну.

Промивні фільтри також виготовляються як для холодної, так і гарячої води. Корпус фильтрів часто роблять з латуні, завдяки її стійкості до води та її домішок.

Переваги

 • Монтаж і обслуговування швидкі й прості.
 • Не має потреби заміни картриджів.
 • Компактні габарити.

Недоліки

 • Висока стартова вартість.

Засипні фільтри для механічного очищення води

Система Ecosoft FP

Фільтр колонного типу зазвичай встановлюють в системи очищення води для котеджу, джерелом водопостачання яких є дуже каламутна вода зі свердловин.

Система являє собою полімерний корозійно-стійкий корпус у вигляді колони з автоматичним клапаном подачі води. Колону заповнюють фільтрувальним матеріалом. Основними властивостями фільтруючих матеріалів є:

 • висока механічна стійкість на стирання, оскільки якщо завантаження буде сильно стиратися, то зменшення пористості завантаження призведе до різкого зниження продуктивності;
 • хімічна інертність для уникнення забруднення води додатковими домішками.

Тому завантаження фільтрів для води зазвичай являють собою оброблений клиноптилоліт (торгова назва Filter Ag), кварцовий пісок, антрацит, а також інші матеріали, що володіють даними властивостями.

У процесі фільтрування вода подається на дрібнодисперсне завантаження, частинки якого затримують домішки. Коли ресурс фільтра близький до закінчення, відбувається автоматичне розпушування і промивка завантаження зворотним струменем води. Завдяки сучасній автоматиці дані процеси не потребують втручання людини та навіть самостійно підлаштовуються під час мінімального водоспоживання.

Вибір механічного фільтра для очищення води залежить від переслідуваних цілей і необхідної продуктивності домашньої системи водопідготовки

Пом'якшення води

Основними недоліками твердої води є:

 • Дискомфорт для шкіри й волосся - тверда вода викликає сухість і подразнення.
 • Накип - знижує ефективність роботи та може привести до поломки електрочайника, пральної та посудомийної машини, бойлера та електрокотла. У системах опалення відкладення накипу всередині радіаторів знижують їх тепловіддачу і відповідно призводять до перевитрати енергоносія.
 • Висока витрата мийних засобів. У твердій воді гірше розчиняється мило та пральний порошок, що призводить до перевитрати мийних засобів під час прання.

Твердість води

тверда вода (накип)

Поняття твердості води зазвичай пов'язують з катіонами лужноземельних металів кальцію (Са2+) і магнію (Mg2+). Це і є основні катіони, що утворюють солі твердості, інші двозарядні катіони теж впливають на твердості води, але їх вклад настільки маленький, що їм можна знехтувати. Катіони двовалентних металів взаємодіють з аніонами з утворенням сполук, які можуть випадати в осад. Одновалентні катіони (наприклад, натрій Na+) не утворюють нерозчинних солей у воді, тому не впливають на твердість води.

Катіони

Аніони

Кальцій (Ca2+)

Гідрокарбонат (HCO3-)

Магній (Mg2+)

Сульфат (SO42-)

Залізо (Fe2+)

Хлорид (Cl-)

Манган (Mn2+)

Силикати (SiO32-)

У таблиці показані основні складові твердості води. Катіони - це позитивно заряджені частинки (як правило частки металів), а аніони - негативно заряджені, зазвичай це складні неметалеві сполуки.

На практиці залізо і манган мають на твердість настільки малий вплив, що ними заведено нехтувати. Алюміній (Al3+) і тривалентне залізо (Fe3+) також впливають на твердість, але при рівнях рН, що зустрічаються в природних водах, їх розчинність і, відповідно, «внесок» в твердість мізерно малі.

Іоноомінні фільтри для води

Завантаженням фільтрів для пом'якшення води служать іонообмінні смоли. Вони являють собою високомолекулярні синтетичні сполуки з тривимірною макропористою структурою та містять функціональні групи, здатні до реакцій іонного обміну. В ході процесу пом'якшення катіоніт сорбує з води іони твердості та натомість віддає безпечні іони натрію. Для відновлення ресурсу іонообмінної смоли, відбувається його регенерація - автоматичне промивання розчином таблетованої харчової солі (хлориду натрію).

Деякі особливі іонообмінні смоли або їх суміші здатні видаляти не лише іони твердості, але і володіють високою вибірковістю також до іонів заліза та інших домішок. Фільтри з такими засипками називаються системами комплексного очищення.

Як працює фільтр?

Фільтр встановлюється на вході холодної води в житло. Вода, попередньо очищена від механічних домішок, надходить в корпус, заповнений катіонітом, і, проходячи через шар смоли, очищається від солей твердості. Очищена вода через центральну трубу корпусу подається споживачеві або на наступні стадії очищення.

Після вичерпання ресурсу смоли, коли вона вже не може поглинати іони твердості, керуючий клапан переводить фільтр в режим регенерації. Для зручності споживача настройки клапана запрограмовані таким чином, що фільтр регенерується під час мінімального споживання води.

Как работает ионообменный фильтр?

Реагентне пом'якшення води: що таке фільтри від накипу?

Реагентний метод пом'якшення води - це додавання в воду специфічних безпечних хімічних речовин, які утворюють з солями твердості сполуки, які не здатні випадати в осад, і таким чином, перешкоджають відкладанню накипу.

Зазвичай в якості фільтрів від накипу застосовують невеликі колби на зразок магістральних фільтрів, які заповнюються кристалами солей пом'якшуючих компонентів. Коли вода проходить через такий фільтр кристали частково розчиняються і насичують воду необхідною кількістю реагенту.

Таких фільтрів вистачає приблизно на 6 місяців роботи бойлера або пральної машини.

Головний недолік більшості подібних пристроїв - поліфосфати, які є основним їх компонентом. Ці речовини можуть викликати алергії, подразнення шкіри у людини і негативно позначаються на роботі централізованих біологічних очисних споруд, а, відповідно, на стан навколишнього середовища.

Але не все так сумно, як здається на перший погляд, існують екологічні та безпечні магістральні пом'якшувачі води.

Адсорбційна очистка води

Адсорбційні фільтри призначені для видалення з води:

 • хлору та хлорорганічних сполук (крім істинно корисних знезаражувальних властивостей у хлору є ряд недоліків, головними з яких є різкий запах навіть при маленьких залишкових концентраціях, а також утворення канцерогенних хлорорганічних сполук);
 • органічних сполук природного (фульвокислоти) і техногенного характеру (пестициди, феноли), які можуть бути токсичні, а також викликають неприємні запахи та присмаки води.

Адсорбція - мимовільний процес збільшення концентрації розчиненої речовини біля поверхні розділу двох фаз внаслідок некомпенсованості сил міжмолекулярної взаємодії. Якщо говорити простими словами в контексті очищення води - це процес концентрування певних забруднювачів на поверхні пор особливих речовин - сорбентів.

У водоочисних технологіях здавна використовуються продукти згоряння натуральної сировини, наприклад, деревини, кісточок різних плодів і ін. Найпопулярніше вугілля в водоочищенні сьогодні - кокосове.

Активоване (оброблене спеціальним способом) вугілля є найпоширенішим і досить ефективним сорбентом для очищення води від хлору, токсичних органічних речовин природного і промислового походження.

Існує кілька типів фільтрів на основі активованого вугілля, а саме засипні фільтри, картриджні фільтри з фільтроелементами з гранульованого або спресованого матеріалу. Іноді в процесі виробництва в матеріал вводяться додаткові домішки, які роблять вугілля стійким перед біологічними обростаннями, наприклад, частинки срібла.

Конструкція засипного фільтра

Установка адсорбційних фільтрів для води вимагає консультації фахівця та аналізу води для визначення необхідного ступеня очищення, маси фільтруючого матеріалу, стадій попереднього очищення та ін.

Як боротися з сірководнем і залізом у воді?

Проблема сірководню, поряд із залізом є проблемою №1 для води зі свердловин. Всім відомо, що якщо воду зі свердловини відстояти, то залізо випаде з неї слизьким осадом, а сірководень просто зникне. Це відбувається завдяки кисню, який забезпечує окиснення проблемних сполук. Той же принцип працює в фільтрах: завдяки особливій структурі поверхні вони прискорюють процес окислення і видають вам чисту воду без присмаків і запаху. Такі фільтри виконуються у вигляді картриджних і засипних.

Комплексне очищення води для будинку

В даному контексті ми не можемо залишити поза увагою фільтри з матеріалом Ecomix, який завдяки своїм унікальним властивостям об'єднує в одному корпусі кілька одиниць обладнання. Завдяки особливостям іонообмінних матеріалів всередині системи, вони здатні знижувати вміст солей твердості, заліза, мангану, а також аміаку та природних органічних речовин.

Ecomix принцип работы

Робота і регенерація відбувається так само, як і в іонообмінних фільтрів.

Як виглядає водопідготовка для будинку?

Перша схема описує рішення для приватного будинку або котеджу, тут наведено приклад комплексного очищення води зі свердловини. Типова система може включати:

 1. Картриджний або механічний фільтр попереднього очищення для видалення частинок піску, глини, захисту всіх інших фільтрів і решти побутового обладнання.
 2. Фільтр комплексного очищення для видалення заліза, марганцю, пом'якшення і зниження кольоровості води. У разі, коли актуальна тільки проблема твердості води, замість фільтра комплексного очищення може бути встановлений пом'якшувач води.
 3. Фільтр з каталітичним вугіллям Centaur для видалення з води сірководню, що викликає неприємний запах води.
 4. Ультрафіолетова лампа для запобігання мікробіологічному забрудненню води.
 5. Фільтр зворотного осмосу для отримання високоякісної питної води.
fpc.png

У розділі реалізованих проєктах Ecosoft можна знайти безліч рішень для будинків і квартир.

Як обрати фільтр для води?

Щоб приступити до вибору обладнання і навіть до консультації з фахівцем, необхідно оцінити ряд параметрів.

 1. Звідки ведеться постачання води (зі свердловини або водопроводу)? Залежно від джерела води, вона має певний спектр проблем.
 2. Які проблеми ви бачите неозброєним поглядом (колір, запах, осад)? Вони можуть свідчити про певні забруднення.
 3. Попередня консультація з фахівцем, аналіз води.
 4. Яку воду хочете очищати (питну, технічну, воду для системи опалення та бойлера, повний цикл водопідготовки для дому)?
 5. Якщо ви вирішили всі ці завдання, необхідно розглянути питання комунікацій і розміщення, втім, сучасні системи компактні та не вимагають тривалого системного впливу. Після такого короткого аналізу ситуації можна прийняти попереднє рішення щодо вибору фільтра для води, зрозуміти з яких саме питань потрібна консультація та якою буде вартість
Перегляди: 52324
0 голос(а/ів)
Поділитися: