Мій фільтр

Сірководень у воді

Час читання: 0 хв.
Сірководень у воді

Існує ряд забруднень води, характерних для різноманітних джерел. Якщо вода із запахом тухлих яєць, та ще й має специфічний присмак металу і жовтуватий відтінок — це гарантовано вода зі свердловини. Якщо жорсткість води й залізо ми вже розглядали досить детально, то сьогодні поговоримо про сірководень, якого торкалися тільки коротко.

Звідки береться сірководень в воді зі свердловини?

Звідки сірководень в воді

Сполука дуже нестійка, тому при виході на поверхню, контактуючи з киснем, практично відразу відновлюється до безпечних сполук, що не мають запаху і смаку. Тому полюбляє цей газ воду там, де мало повітря.

Джерелом сірководню у воді свердловин є контакт води з залягаючими під землею сірчаними рудами, що містять сульфіди. Практично на будь-якій глибині можна зустріти ці породи, але все ж, чим більша глибина буріння, тим менша ймовірність зустріти сірководень у свердловині. Наявність запаху тухлих яєць в Карпатських джерелах має таке ж походження.

Рідше зустрічається ця проблема у поверхневих вод або в колодязях, там її причиною буде гниття і сульфатредукуючі бактерії, які відновлюють сульфати (сполуки шестивалентної сірки), що є однією з поширених домішок води до сульфітів (сполук двовалентної сірки). І однією з найпоширеніших сполук є саме H2S - сірководень. Така проблема характерна для болотистих вод, або дна водойм, які покриваються водоростями й мулом.

Варто відзначити також, що якщо вода з фільтра пахне сірководнем, то найімовірніше потрібно замінити картриджі й зробити дезінфекцію системи.

Видалення сірководню з води

Аерація води

Крім того, що забруднена вода буде мати неприємний запах, наявність розчиненого сірководню у воді може нести за собою ще ряд неприємностей, наприклад, зниження ефективності очищення води від заліза і марганцю.

Найпростішим методом очищення води від цього забруднювача є відстоювання води в ємності на відкритому повітрі. В цьому випадку сірководень просто окисниться киснем повітря. Але очевидно, що цей метод не підійде для очищення великих обсягів води.

У промислових процесах переважно використовують два етапи очищення:

  • аерацію (продування дрібних бульбашок повітря через резервуар з водою);
  • очищення на фільтрах зі спеціальними матеріалами.

У випадку з побутовою водопідготовкою реалізація аерації — досить проблематичний процес, тому в побуті воду просто пропускають через фільтри з каталітичними матеріалами.

Мабуть, найбільшу популярність мають два види каталітичних завантажень:

каталітичне вугілля Centaur
  • активоване вугілля Centaur, яке являє собою звичайне бітумінозне вугілля, піддане активації так, щоб не втрачаючи сорбційних властивостей, виступати ще каталізатором перетворення сірководню в сірку;
Каталітичне завантаження KDF-85
  • каталітичне завантаження KDF-85 являє собою гранули сплаву хімічно чистих міді й цинку, відмінною рисою цього матеріалу є те, що його бажано комбінувати з активованим вугіллям, оскільки органічні домішки схильні забивати шар завантаження і знижувати його ефективність.

Як виглядає очищення води від сірководню?

У всіх реалізованих нами проєктах використовуються фільтри з матеріалом Centaur. Оскільки сірководень зазвичай є не єдиною проблемою води, а супроводжує підвищену твердість, залізо, марганець, то побутові системи водопідготовки зазвичай включають кілька етапів:

  1. очищення від великих механічних домішок на картриджному фільтрі BB10 або BB20;
  2. пом'якшення або комплексне очищення води від заліза, марганцю, солей твердості;
  3. каталітичний фільтр для видалення сірководню.

У побутових умовах можна використовувати два конструкційних рішення:

ochistka-vody-ot-serovodoroda-do.png

Чи можна пити воду з сірководнем?

Вода з сірководнем

У західному регіоні України є безліч джерел з сірководневою водою, одним з найпопулярніших вважається вода "Нафтуся", джерело якої розташоване в населеному пункті Східниця у Львівській області.

Першу водолікарню відкрили в Галичині ще в 1578 році, там лікували різноманітні захворювання. Сьогодні основною сферою застосування сульфідних вод є серцево-судинні захворювання, хвороби нервової та кістково-суглобової системи.

Загалом сульфідні води розглядаються медициною як лікувальні досить давно, і істотних протипоказань від медиків ми не знайшли ні в наших, ні в іноземних джерелах. Тому, як і у випадку з будь-якою мінеральною водою, вам важливо пам'ятати про те, що її можна пити лише обмежений період часу.

Перегляди: 14485
0 голос(а/ів)
Поділитися: