Мій фільтр

Каламутність води

Час читання: 0 хв.
Каламутність води

Каламутність — це один з органолептичних показників води, який характеризує зниження прозорості води за рахунок наявності в ній зважених тонкодисперсних органічних і неорганічних домішок. Найпоширенішими забруднювачами, які замутняють воду, є пісок, глина, різні карбонати (вода як молоко), мул утворений фіто- і зоопланктоном (жовто-зелена вода з неприємним запахом).

Розглянемо три основних типи води споживаної людиною як для питних, так і для господарсько-побутових потреб з точки зору джерел появи каламутності.

Як визначається каламутність води?


Аналіз полягає в порівнянні проби води зі стандартними зразками. Традиційно каламутність визначалася по суспензії каоліну в воді і виражалася в грамах каоліну на літр. Сьогодні використовується розчин полімеру — формазину, а отримане значення характеризується показником одиниць каламутності на літр води - NTU (Nephelometric turbidity unit).

У сучасному світі існують прилади для проведення такого аналізу — нефелометри.

Нормативні показники

Допустимі показники якості питних вод в Україні:

1. для водопровідної - 1 NTU (з поверхневих джерел) і 2,6 NTU (з підземних джерел);

2. для води з колодязів і джерел (каптажів) - 3,5 NTU;

3. для бутильованої і розливної води - 0,5 - 1 NTU.

Світова організація охорони здоров'я встановлює максимальне значення каламутності питної води на рівні 5 NTU.

Характеристика вод за походженням


Грунтові води можуть мати різну каламутність. Її підвищення пояснюється зазвичай мулистими утвореннями і колоїдами органічних речовин. Також позначається зливання неочищених стоків. Крім високої каламутності, для таких вод зазвичай характерна підвищена кольоровість і запахи.

У періоди паводків дуже часто зростає каламутність води, так як осіли на дні частинки піднімаються.

content_img (10).png

Свердловинна вода згідно зі статистикою має підвищену мутність в 30 - 60% випадків. Якість води в даному випадку визначається насамперед глибиною свердловини. Першою причиною зниження прозорості води є підвищений вміст глинистих і піщаних частинок, які потрапляють у воду в процесі відкачування. Другим фактором є залізо і марганець, ця каламутність проявляється через якийсь час після відкачування води на поверхню, коли залізо переходить з розчинної двовалентної форми в тривалентну.

content_img-_5_.png

Водопровідна вода зазвичай має досить високу прозорість, але все ж досить часто показники мутності підвищені. Це пояснюється тим, що вона не завжди повноцінно очищається на станціях водопідготовки і в процесі руху по трубах змиває з їх поверхні біологічні обростання.

Наслідки використання каламутної води

Каламутну воду не рекомендується пити, оскільки вона свідчить про мікробіологічне забруднення води. Крім цього, вода з мутністю вище 1 NTU не може знезаражуватися ультрафіолетом і вимагає підвищеної витрати хімічних дезінфектантів.

Що стосується промислового і господарсько-побутового використання такої води, то частинки здатні забивати дрібні форсунки поливальних систем, прискорюють зношування кульових кранів, трубопровідної арматури, залишають брудні сліди при контакті з поверхнями. Практично у всіх сферах сильно обмежене застосування каламутної води.

Як знизити мутність?

У сучасній водопідготовці є багато обладнання, яке направлено на очищення води від механічних частинок. Нижче ми постараємося привести короткі характеристики основних механічних фільтрів для води.

Картриджні

Картриджный фильтр Ecosoft

Являють собою пластикову колбу, всередину якої встановлюється змінний картридж з поліпропіленової нитки або спіненого поліпропілену. Залежно від вихідного розміру пор, можуть видаляти частинки розміром більше 1, 5, 10 або 20 мкм. Такі пристрої призначені для застосування в умовах квартири і будинку з середньою каламутністю води. Також застосовуються для доочищення перед мембранними системами і підійдуть для глибокого попереднього очищення, якщо у вас каламутна вода в басейні.

Засипні системи

Механический фильтр Ecosoft

Заповнюються інертними матеріалами (кварцовим піском, кліноптілолітом тощо). Залежно від розмірів зерен матеріалу утворюються отвори між ними, які можуть пропускати певний розмір частинок. Такі фільтри здатні затримувати частинки піску, глини, мулу розміром від 10 мікронів. Варто зауважити, що деякі фільтруючі матеріали виявляють легкі каталітичні властивості, що дозволяє затримувати невелику кількість розчинених заліза і марганцю. Рішення використовуються для дуже мутної води як в домашніх умовах, так і на виробництвах.

Дискові фільтри

Дисковый фильтр

Являють собою металевий або пластиковий корпус, всередині якого знаходиться пакет фільтруючих дисків виготовлених з полімерного матеріалу. На їх поверхню наносяться канавки певного розміру, які дозволяють при стисненні самих дисків утворювати тіло фільтрації. Такі пристрої можуть затримувати досить великі частки розміром від 50 мкм. Загалом розмір часток регулюється налаштуванням фільтра, тобто ступенем стиснення дисків. Оптимально підійдуть для підготовки води для систем поливу і крапельного зрошення.

Промивні

Промывной фильтр

Фільтри являють собою циліндричний корпус, всередині якого знаходиться спеціальний фільтруючий елемент - сітчастий металевий циліндр. Розмір частинок, що видаляються визначається розміром отворів в структурі фільтроелемента. Зазвичай це 90 - 100 мкм. Залежно від розміру і продуктивності можуть застосовуватися як в побутових, так і промислових умовах.

Також ефективним способом зниження вмісту механічних частинок є ультрафільтрація. Вона використовується в великих промислових установках підготовки води для систем централізованого водопостачання або очищення стічних вод виробництв.

Перегляди: 44546
1 голос(а/ів)
Поділитися: