Мій фільтр

Найбрудніші ріки світу

Час читання: 0 хв.
Найбрудніші ріки світу

Активна індустріалізація призводить до забруднення водойм. На певному етапі більшість країн приймає рішення щодо збереження води. Для цього вводяться державне регулювання і контроль стоків підприємств, штрафи за невиконання вимог. На жаль, багато факторів впливають на те, чи будуть виконуватися ці вимоги чи ні. Найбільш проблемними об'єктами є річки, оскільки, вони є носіями питної води.

Більшість річок мають властивість самовідновлюватися, якщо забруднення зупинене. Ці процеси досить тривалі та можуть займати десятиліття. Є технології, які здатні інтенсифікувати процеси самовідновлення, але вартість їх впровадження досить висока, тому не всі країни можуть собі це дозволити.

У сухому залишку ми маємо безліч річок, які продовжують забруднюватися, і бути серйозною екологічною загрозою.

Багато хто говорить про те, що найбрудніша річка у світі Ганг в Індії, але існують й брудніші водойми. Сьогодні ми про них напишемо.

Річка Цітаріум (Індонезія)

Річка Цітаріум (Індонезія)

Це найбрудніша річка у світі на думку всіх наявних джерел. Навколо цієї річки розташовано понад п'ятсот фабрик, які зливають в неї стоки. Крім цього, вона забруднена пластиком та іншим сміттям, яке просто плаває на поверхні води. За розрахунками екологів у воду щодня скидається близько 20 тонн сміття, і близько 240 тонн стічних вод, це призвело до знищення 60% видів риби. У багатьох місцях водної поверхні через сміття просто не видно.

Рівень ртуті в цій річці в 100 разів перевищує допустимі концентрації, а свинець підвищений більш ніж 1000 разів.

Ріка Ямуна (Індія)

Ріка Ямуна

Приблизно 3,5 мільйона тонн стічних вод щодня зливаються в цю річку без будь-якого очищення. Рівень забрудненості у річці настільки великий, що в ній відсутні риби та рослини. Таким чином, річка, яка досі славиться індуїстськими ритуалами та живить водою 60 мільйонів людей, є мертвою.

Власне води цієї річки втікають в Ганг, який до речі, теж входить в цей список, але має чистіші води.

Ріка Сарно (Італія)

Ріка Сарно (Італія)

Протяжність цієї річки всього 15 кілометрів. Вона бере свій початок на горі Сарно і закінчується в неапольській затоці. Ця річка є найбруднішою в Європі внаслідок стоків шкіряних підприємств та сільського господарства. Сьогодні вона продовжує використовуватися для зрошення і деяких технологічних потреб.

Ріка Ганг (Індія)

Ріка Ганг (Індія)

Ця одна з найдовших і повноводних річок Азії та знаходиться в одному з найбільш густонаселених регіонів світу. Але одночасно й одна з найбрудніших річок.

У інтернеті можна побачити фото і відео з останками, що плавають, на поверхні води. Насправді в Індії подібне вже давненько не відбувається, оскільки це обмежили законодавчо. Але, є менш помітні та страшніші забруднювачі. Це промислові та побутові стоки, які зливаються в річку, як на території Індії так і в Бангладеші.

Влада Індії розробили план відновлення Гангу ще в 1985 році, він включав створення великих очисних споруд, але, вони просто не встигають за зростанням швидкості населення і промисловості.

Воду з Гангу пити категорично не можна, оскільки в ній безліч патогенних мікроорганізмів, зокрема шистосоми, ентеробактерії, і навіть збудники холери та шигельозу. Проте майже 700 мільйонів осіб продовжують в ній купатися. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно через хвороби, що передаються через воду, в Індії гинуть 1,5 млн дітей і 30-40% відсотків цих смертей є результатом купання в Гангу.

Ріка Матанза-Ріачуэло (Аргентина)

Ріка Матанза-Ріачуэло (Аргентина)

У деяких джерелах ця річка згадується, як дві різних водойми, але це одна річка, яку називають Ріачуело біля витоку і Матанза далі за течією. Довжина річки - 64 кілометри.

Причиною забруднення річки традиційно є людський фактор — промисловість і побутові стічні води. На берегах річки живуть близько 3,5 мільйона осіб. На березі річки знаходиться безліч виробництв, в тому числі й багато шкіряних. Серед основних забруднювачів — важкі метали та стоки з ґрунтових вод.

У 1993 на відновлення річки були виділені кошти, але фактично частково прибрані з дна лише корпуси затонулих кораблів, на основні роботи грошей не вистачило - були вкрадені чиновниками. У 2006 році знову порушувалось питання очищення, але ніяких дій досі не відбулося.

Річка Буріганга (Бангладеш)

Річка Буріганга (Бангладеш)

Є одним з рукавів, які з'єднують Брахмапутру і Ганг. Річка входить в список найбрудніших вод світу, оскільки в її води щодня скидається 1,5 млн тільки промислових відходів, крім цього побутові стічні води, трупи тварин, пластик і медичні відходи.

У Дацці — столиці Бангладеш у воду скидається майже 4500 тонн твердих відходів і 21000 кубічних метрів стічних вод зі шкіряних фабрик. Більшість заводів взагалі не мають очисних споруд.

При цьому річка є головним джерелом пиття і головною транспортною артерією країни.

Річка Марілао (Філіппіни)

Річка Марілао (Філіппіни)

Причиною забруднення цієї річки також є побутові стоки та промисловість. Наприклад, завдяки заводу з перероблення батарейок розташованому в басейні річки, вміст свинцю в ній підвищений в 3800 разів (190 при нормі 0,95 мг/л).

Рікою активно займається міжнародна організація Greenpeace, але влада Філіппін особливої уваги на стан води не звертає. Кисень у воді практично відсутній, тож річка є практично мертвою.

Хуанхе або Жовта Ріка (Китай)

Хуанхе або Жовта Ріка (Китай)

Друга за довжиною річка в Китаї після Янцзи. І шоста за довжиною річка у світі - 5464 км. В її басейні знаходиться безліч промислових підприємств, також в неї спускають безліч побутових стічних вод.

Води річки Хуанхе у 2007 році визнані непридатними не тільки для пиття, але й для промисловості та зрошення. З 4,39 млрд тонн стоків 70% становили промислові. Багато провінцій просто зливали воду без очищення, як у великій каналізаційний колектор.

Варто зазначити, що Китай є тією країною, яка дійсно робить багато для того, щоб забезпечити очищення річки. І за останні десять років якість води значно покращилася. Розвиток промислових підприємств перенесли на територію віддалену від річки й великими штрафами змусили підприємства припинити злив неочищених стоків. Останній раз аварія з витоком нафтопродуктів трапилася у 2014 році.

Річка Пасаїк (США)

Річка Пасаїк (США)

Вона протікає в Штаті Нью-Джерсі в США. Ця річка є найбруднішою в США. Вона була забруднена ще в 19-20 столітті під час великої індустріалізації. З 1972 року почався процес відновлення річки. Її забруднювачами є в основному діоксини, які були внесені нафтопереробними заводами. Зокрема, під час в'єтнамської війни при виробництві агента "Оранж", який застосовувався для знищення тропічних лісів у В'єтнамі.

Сьогодні Штатом Нью-Джерсі введена заборона на промисловий вилов риби в річці Пассаік, і не рекомендується займатися самостійним виловом.

Наразі активно ведеться підготовка до робіт з очищення дна річки в найпроблемніших регіонах. Але рішення про те, яким чином буде очищена річка ще не прийнято.

Це не весь список брудних річок. Тішить те, що всі вони мають шанс відновитися і є численні приклади очищення брудних річок, але не всі країни роблять кроки у цьому напрямку. 

Про Бортницьку станцію аерації та забруднення Дніпра читайте тут.

Перегляди: 30125
1 голос(а/ів)
Поділитися: