Мій фільтр

Як встановити магістральний фільтр для води?

Час читання: 0 хв.
Як встановити магістральний фільтр для води?

Оскільки фільтри для води на трубу є найпоширенішими в побутовому застосуванні, у наших клієнтів після придбання часто виникає питання про самостійне встановлення пристрою, без допомоги сервісної служби. У цьому тексті ви знайдете алгоритми монтажу та обслуговування магістральних фільтрів, а також дізнаєтеся про проблеми під час встановлення.

Вибір магістрального фільтра

Якщо ви потрапили на цю сторінку до моменту придбання фільтра, трохи розкажемо про типи магістральних фільтрів, принцип їхньої роботи, а також про переваги та недоліки різних типів систем.

Картриджний фільтр-колба

Фільтр картриджного типу або "колба" являє собою пластиковий оголовок, що містить підключення входу і виходу води, якими й монтується в трубопровід. У оголовок вкручується пластикова колба, всередині якої знаходиться циліндричний картридж. Вода подається на зовнішню частину картриджа, очищається, проходячи через шар матеріалу, і виводиться в трубопровід через внутрішню частину фільтроелемента.

Матеріали картриджа бувають різними, і, відповідно, виконують різні функції:

 • для видалення піску, іржі та інших великих часток застосовують картриджі зі спіненого поліпропілену або туго намотаної поліпропіленової нитки;
 • для поліпшення кольору, запаху і смаку води використовують фільтроелементи з гранульованим або пресованим активованим вугіллям;
 • для зниження вмісту специфічних забруднювачів, наприклад, заліза, мангану, сірководню використовують картриджі з каталітичними матеріалами.

Якщо вам необхідний механічний проточний фільтр на квартиру з 3-4 особами, вистачить і маленької колби з 10'' картриджем, якщо ж людей більше або у вас приватний будинок, варто подивитися на 10'' і 20'' колби типу BB (Big Blue), це стосується і вугільних/каталітичних картриджів.

Обслуговування таких пристроїв передбачає системну заміну картриджних елементів не рідше, ніж раз на шість місяців, в цьому й полягає головний недолік фільтра.

Якщо говорити про переваги такого пристрою, то вони очевидні:

 1. широкий функціонал;
 2. простота конструкції та заміни картриджа;
 3. невисока вартість.

Промивний магістральний фільтр

Конструкція та принцип роботи магістрального проточного фільтра для води схожі з картриджним фільтром. Тільки замість пористого або засипного картриджа всередині знаходиться сітчастий металевий або пластиковий фільтроелемент. Вода подається на нього з зовнішньої частини, і проходячи через сітку очищається від піску, іржі та інших великих механічних частинок.

Замість заміни картриджа в даному фільтрі передбачена зворотна або пряма промивка потоком води, коли забруднення з фільтроелемента змиваються в каналізацію сильним потоком води. Також фільтроелемент іноді потрібно діставати й чистити вручну, або міняти. Своєчасна промивка і можливість механічного очищення роблять фільтр практично вічним. Це, мабуть, його головна перевага. Ще одним плюсом будуть компактні габарити в порівнянні з колбами.

Щодо недоліків, то основним з них є той факт, що розмір частинок, що видаляються, трохи більший, ніж в картриджних.

Детальніше читати про різницю між промивними й картриджними фільтрами, а також особливості їхньої роботи можна в окремій статті. А тепер повернемося до основної теми й розберемося з тим, що таке правильне встановлення та обслуговування магістральних фільтрів.

Встановлення магістрального фільтра в металопластикову трубу

 1. Підготуйте інструмент і ганчір'я чи ємність на випадок стікання залишку води з труб.
 2. Перекрийте подачу води на вході в будинок або будівлю, і спустіть залишок води з системи, шляхом відкриття одного з кранів.
 3. Вкрутіть в муфти фільтра з'єднувальні фітинги (бажано американки ½''), використовуючи герметик.
 4. Приставте фільтр до стіни, і розмітьте отвори для кріплення. Просвердліть їх, якщо необхідно - вставте в отвори дюбелі.Встановлення магістрального фільтра
 5. Прикрутіть до корпусу фільтра кріплення. Зверніть увагу на стрілку, яка вказує напрямок води.
 6. Прикрутіть фільтр до стіни (важливо, щоб він був ретельно закріплений, оскільки в іншому випадку, вібрації будуть розхитувати труби, що поступово може призвести до розгерметизації з'єднань).
 7. Обріжте трубу з невеликим запасом для згину.
 8. Зігніть її за допомогою кондуктора ("пружини") для гнучких труб і приміряйте до фільтра (якщо труба занадто довга, обріжте на потрібну довжину).
 9. За допомогою калібратора відкалібруйте кінець труби (при цьому знімається фаска і труба набуває круглий перетин, яке могло бути деформоване при її різанні). Це необхідно для того, щоб не пошкодити кінцем труби кільця ущільнювачів при вставці фітинга.
 10. Одягаєте на трубу гайку і розрізне кільце.
 11. Вставте фітинг в підготовлений кінець труби.
 12. Затисніть гайку ключем до упору (в цей момент розрізне кільце "обжимає" до кінця трубу). Важливо не докладати надзусилля.

Врахуйте, що на металопластикових трубах компресійні фітинги мають недолік: з'єднання слабшає з часом і може підтікати. Найбільш довговічним типом з'єднання для металопластикових труб є прессфітинги. В такому випадку все робиться за тим же алгоритмом, тільки замість гайки та розрізного кільця обтискна гільза обжимается ручним або гідравлічним пресінструментом (в залежності від діаметра труби).

Встановлення проточного фільтра для води в поліпропіленову трубу

В такому разі необхідно повторити пункти 1-5 з попереднього розділу. А далі.

Установка магистрального фильтра
 1. Намітьте необхідну довжину для врізки фільтра.
 2. Обріжте трубу ножицями під прямим кутом.
 3. При наявності видаліть алюмінієвий шар інструментом для зачистки труб.
 4. Позначте глибину зварювання.
 5. Нагрійте трубу і фітинг паяльником для зварювання труб протягом 5-15 секунд в залежності від діаметра труби та з'єднайте їх, дотримуючись рекомендації виробника системи.
 6. Дайте місцю з'єднання охолодитися.
 7. Підключіть фільтр, затягуючи гайку ключем, не докладайте надзусиль.

Встановлення магістрального фільтра для води в мідну, металеву та інші види труб залежить від типу з'єднань і використовується значно рідше. Ще одна рекомендація для вас: при встановленні фільтра, подумайте про монтаж додаткових кранів, тоді сервіс буде простішим. Далі детально вивчимо процес заміни картриджів.

Заміна картриджів в магістральному фільтрі

Щоб замінити картридж у магістральному фільтрі-колбі потрібно здійснити ряд операцій:

 1. Перекрийте подачу води на фільтр і спустіть тиск з системи.
 2. Відкрутіть корпус фільтра із застосуванням спеціального ключа й видаліть відпрацьований картридж. Рекомендуємо робити це над ємністю чи умивальником.
 3. Промийте корпус фільтра проточною водою. Якщо є стійкі забруднення - застосуєте засіб для миття посуду.
 4. Покладіть гумове кільце ущільнювача в канавку корпуса і вирівняйте його. Якщо воно пошкоджене, необхідна заміна.
 5. Прикрутіть корпус з картриджем руками до упору без застосування сервісного ключа.
 6. Відновіть подачу води та перевірте герметичність з'єднань.

Якщо у вас залишилися питання щодо встановлення та обслуговування магістральних фільтрів, задавайте їх у коментарях. І пам'ятайте, що наша сервісна служба завжди готова допомогти швидко і якісно підключити магістральний фільтр для води, встановлення якого забере ваш час і сили.

Перегляди: 15419
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber