Мій фільтр

Десять питань про пиття води

Час читання: 0 хв.
Десять питань про пиття води

Існує багато питань про те, коли, скільки якої води можна пити. Нижче ми зібрали основні питання, які задають наші клієнти і звичайні користувачі мережі Інтернет.

Відповіді на головні питання про пиття води.

1. Скільки потрібно пити води?

Ми часто чуємо про вісім склянок води на день. Чи універсальні ці цифри, і від чого залежить потреба у воді протягом доби? Необхідний обсяг води залежить, в першу чергу, від маси тіла: маленьким дітям потрібно менше води, людям з великою вагою потрібно більше. Фізичні навантаження і спекотна погода, а особливо збіг цих факторів, можуть збільшувати добову потребу дорослої людини до 16 літрів.

Варто пам'ятати, що в облік добового споживання води береться не тільки чиста вода, а також суп, чай, кава інші напої та продукти харчування.

Детальніше про це питання ми писали у цій статті.

Скільки потрібно пити води

2. Коли пити воду?

Універсального розкладу пиття води не існує, людський організм володіє достатньою саморегуляцією, щоб сигналізувати, як правильно пити воду протягом дня. Тому єдиним індикатором є спрага. Природно, обмеженням можуть бути різноманітні хворобливі стани, пов'язані з роботою сечовивідної та нервової системи, що вимагають контролю рівня рідини в організмі.

Як бачите універсальної відповіді на питання: "Як часто потрібно пити воду?" - не існує. Але якщо ви розумієте, що п'єте недостатньо води через стрес або відсутність звички, тоді можете встановити собі нагадування на телефоні або скористатися спеціальним додатком, яке нагадає, коли треба пити воду. Через певний час у вас сформується цей корисна звичка, і ви будете робити це самостійно.

3. Чому не можна запивати водою їжу?

Наука думає інакше: вода, яка споживається разом з їжею, здатна допомогти її засвоєнню, і ніяк не впливає на концентрацію шлункового соку, або якісь інші параметри травної системи.

чи можна пити воду під час їжі

4. Чому треба пити багато води при схудненні?

Насправді рідини потрібно пити достатньо завжди, незалежно від того зібралися ви скинути зайву вагу чи ні. Причини, за якими дієтологи рекомендують пити воду для схуднення, логічні і прості. По-перше, часто люди здатні помилково "заїдати спрагу", а, по-друге, коли рідина заповнює шлунок, виникає помилкове відчуття насичення, яке дозволяє відстрочити прийом їжі.

5. Чому не можна пити воду з-під крана?

Щоб відповісти на це питання, ми коротко опишемо шлях водопровідної води. Існує два джерела питного водозабору: поверхневі водойми та свердловини, вони можуть займати різні пропорції в залежності від джерела водопостачання вашого населеного пункту. Наприклад, Київ живлять переважно води Дніпра і Десни, і лише малу частку в загальному обсязі мають свердловини.

Отже, вода безпосередньо з річки надходить на водозабірних ківш. Потім насосна станція подає її на систему водопідготовки, яка передбачає обробку води реагентами, відстоювання і знезараження. Потім вода прямує в трубопроводи, частина яких не змінювалася протягом багатьох десятків років. Вони містять іржу, біологічні обростання, а часто навіть є просто дірявими. А хлор, який додають в воду для знезараження, зазвичай навіть не доходить до вашого крана, оскільки окиснює багату флору і фауну труб.

В результаті утворюються хлорорганічні сполуки, які є науково визнаними канцерогенами. Крім цього, у воді майже завжди присутні нітрати, алюміній, залізо та ін. Детальніше про те, як очищають воду можна почитати тут.

Вода з крана

6. Чому не можна пити дистильовану воду?

Насправді великої небезпеки дистильована вода не несе і може повноцінно втамовувати спрагу. Основним недоліком такої води є те, що вона не містить мінералів, які корисні для людини. Дистилят не рекомендують пити без крайньої необхідності, але при питті в короткій перспективі проблем зі здоров'ям така вода шкоди не принесе.

7. Чому не можна пити морську воду?

Морська вода є розчином, який має настільки високий солевміст, що на виведення солей з організму знадобитися додаткова кількість води.

Якщо інших джерел води для пиття немає, то морську воду можна опріснювати шляхом зворотного осмосу або дистиляції.

8. Чому тала вода корисна?

Почнемо з того, що "корисність" досить відносне поняття. Якщо відкинути теорії про структуру води через антинауковість, як такий, і дивитися на воду виключно як на воду, то можна обґрунтовано припускати, що вода з якихось північних або високогірних льодовиків дійсно може бути дуже чистою. Якщо ж ви вирішите зробити талу воду з льоду, або снігу, який лежить на наших вулицях (і дахах теж), то маєте шанси отримати отруєння, оскільки сніг та лід акумулюють шкідливі речовини з навколишнього середовища.

Що стосується " структурування " або " видалення важкої води "шляхом заморожування, тут ситуація ще гірше, оскільки тієї самої міфічної "структури" вода не має, а видалення дейтерію виглядає дуже сумнівним, зважаючи на те, що його кількість мізерно мала.

9. Чому після кави треба пити воду?

Міцна кава є досить сильним діуретиком, тобто викликає підвищене виділення води, з цієї причини рекомендується після або під час його споживання заповнювати запас рідини в організмі. Особливо це важливо в жарку погоду, коли виділення води з потім і без цього підвищено.

pochemu-posle-kofe-nado-pit-vodu.jpg

10. Чому не можна пити холодну воду?

Насправді крім думки улюблених бабусь про небезпеку холодної води для дітей або дорослих науці відомо мало. Ймовірно, що вона здатна посилювати якісь запальні процеси в горлі, якщо людина не звична, але причиною гнійної ангіни точно не стане.

Ми спробували відповісти на основні запити, які задають люди в рядку пошуку. Якщо ви хочете запитати про щось ще, пишіть в коментарях.

Перегляди: 3370
0 голос(а/ів)
Поділитися: