Мій фільтр

"Жирна" вода

Час читання: 0 хв.
"Жирна" вода

Часто трапляється так, що з крана йде "жирна" вода. Ця проблема характерна переважно для свердловин, але буває так, що періодично вона подається і з системи централізованого водопостачання.

"Жирна" вода зі свердловини

Масляниста плівка на поверхні води зі свердловини може мати кілька джерел:

  1. Під час буріння свердловини в неї поступово опускаються бурильні труби на різьбових з'єднаннях, які покривають мастильними матеріалами. Частина може вимиватися звідти від декількох місяців до декількох років.
  2. Застосування насоса з масленим радіатором, розгерметизація якого може завдати неприємностей на багато років.
  3. Забруднення — якщо поруч з неглибокою (до 30 м) свердловиною знаходиться, наприклад, старий резервуар дизпалива, то з проіржавілих тріщин цілком може просочуватися в досить глибокі підземні шари вміст цих резервуарів. Така проблема характерна переважно для колодязів, але зрідка трапляється і зі свердловинами.
  4. Несумлінність фахівців-бурильників, які просто додають в воду рослинну олію, щоб приховати запах сірководню.

Розв'язання проблеми масла в воді

Рослинна олія в воді

Основним рішенням у цій ситуації є активне прокачування свердловини, в залежності від концентрації та джерела забруднення можливе додавання різноманітних спеціальних сорбентів. Такий метод очищення води від масла буде ефективний у всіх випадках, крім ситуацій, коли підземні водоносні горизонти забруднені нафтопродуктами. Ви не зможете вимити забруднення зі свердловини, якщо вони будуть продовжувати надходити в неї постійно.

Важливо відзначити, що фахівці акцентують увагу на тому, що краще не використовувати для видалення масел і нафти з води поверхнево-активні речовини, оскільки вони не є ефективними.

Другим рішенням є встановлення системи очищення води для дому. Важливо, щоб вона передбачала сорбційні вугільні фільтри. Що стосується питної води, то в такому випадку може допомогти виключно фільтр зворотного осмосу, оскільки через інші фільтри частки успішно зможуть проникати, нехай і не в повному обсязі.

Звідки масло у водопровідній воді?

Масляниста вода з крана

"Жирна" вода з крана з'являється зазвичай там, де не розділена система подачі води в крани жителів і в систему опалення. До складу води для опалювальних систем можуть вводити присадки, які знижують утворення повітряних закупорок, зменшують утворення іржі та ін. Часто вони мають жирові складові.

Також "жирна" вода з водопроводу може з'являтися при виникненні аварій на трубопроводах і насосних станціях. В такому разі варто зателефонувати на гарячу лінію комунального підприємства, яке обслуговує ваш будинок.

Обидві згадані проблеми усуваються шляхом промивання системи водопостачання.

Перегляди: 6724
0 голос(а/ів)
Поділитися: