Мій фільтр

Пом'якшення та знезалізнення води в побуті

Час читання: 0 хв.
Пом'якшення та знезалізнення води в побуті

Одним з основних вузлів побутової водопідготовки є фільтри пом'якшення або комплексного очищення води. Раніше ми писали про те як працюють побутові фільтри для води.

Твердість

Проблема твердості характерна як для водопровідної, так і для свердловинної води. У водопровідній воді вона зазвичай в межах норми або незначно її перевищує. Що стосується свердловинної чи артезіанської води, то в залежності від водоносного горизонту, твердість може в 3-5 разів перевищувати нормативне значення. Проблематика твердої води полягає в тому, що навіть коли ГДК солей твердості не підвищена, вона схильна залишати накип на нагрівальних елементах та неприємний вапняний наліт на сантехніці й кахлі. Солі твердості знижують енергоефективність опалювальних систем, термін служби нагрівальних елементів бойлера і пральної машини, а також погіршують зовнішній вигляд ванної кімнати й навіть посуду на кухні.


Як відбувається пом'якшення води?

Існує три методи пом'якшення води в побутових умовах:

  • іонний обмін;
  • внесення реагентів;
  • безреагентні установки.

Йонний обмін

Принцип іонного обміну заснований на властивостях синтетичних полімерних смол. Вони являють собою гранули, які містять на своїй поверхні специфічні іонообмінні групи. Вони можуть прикріплювати до себе катіони металів і обмінювати їх, наприклад, іони з поверхні смоли на іони з води.

Принцип роботи побутових катіонітів полягає у тому, що іонообмінна смола містить на своїй поверхні іони натрію, і коли тверда вода проходить через шар іонообмінної смоли, ці іони натрію відриваються з поверхні й замінюються на базові іони твердості — кальцій і магній. В результаті ми отримуємо воду, яка містить солі натрію, не здатні утворювати наліт і накип, замість гідрокарбонатів кальцію і магнію, які є джерелом накипу на ваших ТЕНах і білих патьоків на сантехніці.

Так працюють системи Ecosoft FU і BWT Perla. Їх конструкційні особливості ми розглянемо нижче.

Фільтри можуть виконуватися в двох форматах:

  1. Балон з фільтруючим матеріалом і окремий бак, усередині якого готується регенераційні розчин для відновлення в катіоніті балансу того самого натрію.
  2. Компактний пом'якшувач води для квартири або невеликого будинку являє собою прямокутну конструкцію, в якій колона з фільтрувальним матеріалом і бак-солерозчинник розділені всередині корпусу.

Магістральний фільтр для пом'якшення води

Передбачає пропускання води через матеріали, просочені особливими речовинами — актискалантами. Коли вони потрапляють у воду, то зв'язують солі твердості в комплексні сполуки, запобігаючи їх осідання у вигляді карбонатів. Так працює пом'якшувач води для пральної машини або бойлера.

Безреагентні технології

Передбачають вплив на воду різноманітних чинників, таких як магнітне поле чи нанокристалізація. Наприклад, системи BWT AQA NANO впливають на воду електричним полем, яке викликає утворення нанокристаликів із негативним зарядом, нездатних внаслідок цього "приземлитися на поверхню". Такі системи хороші тим, що не вимагають промивок, солі й регулярної заміни змінних картриджів.

Залізо

Це проблема свердловинної води. Залізо майже завжди йде поряд з твердістю, іноді ще й з манганом. Водопровідна вода в Україні зазвичай не містить заліза, оскільки її джерелом є переважно поверхневі водойми. Якщо ж вода подається централізовано зі свердловин і не проходить повноцінне очищення, то залізо може бути присутнім і в централізованій системі водопостачання.

Наслідком підвищеного вмісту заліза є рудий наліт на сантехніці, жовтуватий відтінок води, неприємний металевий запах. Варто зазначити, що всі ці наслідки помітні, коли показники знаходяться на верхній межі граничнодопустимої концентрації. У свердловинних водах показники можуть досягати декількох одиниць граничнодопустимої концентрації.

content_img (10).png

Як працюють знезалізнювачі води?

У воді залізо знаходиться переважно у двох формах: двовалентне (розчинне у воді) і тривалентне (утворює осад). Перше — розчинне і його багато у свердловинній воді, на повітрі воно переходить в тривалентний оксид заліза, який, власне, і формує наліт, іржаві пластівці та інші проблеми.

Фільтри від заліза завжди базуються на каталітичних властивостях фільтрувальних матеріалів. Принцип їх роботи в тому, що коли вода проходить через шар завантаження, вона контактує з активною поверхнею зерен матеріалу, який сприяє прискореному переходу заліза в нерозчинну форму. Після вже сполуки тривалентного заліза осідають в товщі завантаження, а вода виходить чистою.

Компанія Ecosoft розробила унікальне каталітичне завантаження Ecomix, яка дозволяє паралельно в одному фільтрі проводити пом'якшення і знезалізнення води, а також зниження кількості органічних речовин. Останні якраз характерні для водопровідної води.


Завантаження складається з:

  • іонообмінної смоли, яка призначена для пом'якшення води;
  • каталітичного сорбенту FerroSorb, який здатний швидко та ефективно окиснити іони заліза та марганцю;
  • каталітичного сорбенту HumiSorb, здатного знижувати кольоровість води шляхом видалення гумінових речовин;
  • кварцового піску і легкого інертного матеріалу, які призначені для повноцінного промивання й роботи фільтра як допоміжні компоненти.

Матеріал Ecomix завантажується у звичайний фільтр для пом'якшення води, регенерується за тим же принципом. На нашому сайті фільтри комплексного очищення представлені лінійкою Ecosoft FK .

Мабуть, це основне про побутові фільтри для пом'якшення і знезалізнення води. Якщо у вас виникли якісь запитання, задавайте їх, будь ласка, в коментарях, будемо раді допомогти. Також вам може бути корисною стаття про всі типи побутових фільтрів для води.

Перегляди: 2846
0 голос(а/ів)
Поділитися: