Мій фільтр

Хімія святої води

Час читання: 0 хв.
Хімія святої води

Вода джерело життя на землі. Тому не дивно, що у всіх релігіях вона є одним з основних об'єктів церковних обрядів. У православ'ї та католицизмі воду освячують на великі свята, у воді хрестять дітей, нею кроплять нею парафіянин храмів. В юдаїзмі є обряд обмивання-очищення в спеціальному басейні — мікві. В індуїзмі вода є одним з базисів релігії — в ній проводять ритуальні обмивання і ховають покійних. У мусульманстві вода уособлюється з даром бога.

Починаючи цей текст, хочемо зазначити, що не збираємося зазіхати на релігійні переконання та традиції наших читачів, а просто хочемо дати вам трохи інформації, яка допоможе зберегти здоров'я. Ідея цього тексту з'явилася на хрещення, а викристалізувалася зараз, коли у світі вирує епідемія, не працюють підприємства, а людина в гонитві за ритуалами віри продовжує наражати себе та свою родину на небезпеку.

Сьогодні ми коротко поговоримо про пам'ять цілющої води, її хімічні властивості та про святі цілющі джерела. А точніше про міфи, які можуть бути як нешкідливими, так і створювати певну небезпеку.

Звідки беруть воду для хрещення?

vodohreshcha.png

Ми точно знаємо, що воду, яку ви набираєте в церквах на Водохреща у великих містах, доставляють водоканали. Це така ж вода, як та, яка тече у вас з крана. Може бути навіть трохи чистішою оскільки не тече по трубах і не піддається  вторинному забрудненню. Мабуть, вона найбезпечніша, бо гарантовано знезаражена від хвороботворних мікроорганізмів і пройшла процедуру лабораторного контролю.

Буває, що на території великих храмів або монастирів є свердловини, в залежності від їх глибини та властивостей водоносних шарів вода може бути, як досить якісною, так і потенційно небезпечною.

Що ж стосується колодязів і джерел, які також часто служать джерелом води для церковних обрядів, або самі по собі вважаються святими, це окрема тема. Ми вже писали раніше про ґрунтові води, які не варто споживати всередину без очищення. Теж стосується та освяченої води. Оскільки бактерії та віруси, а також нітрати, свинець та інші некорисні домішки, на відміну від нас, людей, які не вірять в силу хрещення та здатні ефективно зіпсувати наше здоров'я.

Ми коротко поговорили про воду, яку освячують у храмах, що ж стосується води з водойм, то навіть після процедури освячення, пити її категорично не можна, як і воду з водойм в будь-який інший день. Якщо вам вже дуже хочеться себе порадувати, то знайте, що вода з крана буде безпечніше тієї, яку ви наберете в річці або озері.

Як проводять обряд хрещення води?

У православ'ї воду освячують на Водохреща - 18 січня, вважається, що в цей день вся вода має особливі властивості. Також обряди освячення води проводять перед хрещенням людини, при освяченні храму та на спеціальних літургіях.

В католицтві благословляють воду перед обрядом Хрещення, на Великдень і в дні пам'яті деяких святих. Також вода може благословлятися на недільних літургіях або для освячення храмів і осель парафіянин.

Дослідження водохресної води

Исследования Крещенской воды

Почнемо з улюбленої тези про те, що вода має пам'ять і особливу структуру, яку ще називають кластерною. Були проведені сотні досліджень, які довели той факт, що в тривалій перспективі будь-які стійкі структури можуть існувати тільки в замороженій воді. Після розморожування вони через дуже короткий час зникають. Тому водохресна вода під мікроскопом нічим не відрізняється від звичайної.

Книга японського вченого, в якій описуються "красиві" кристали намоленої води в складі льоду, також вважається лженауковою, оскільки відновити результати його досліджень іншим вченим не вдалося. Про пам'ять води ми писали раніше.

Будемо відверті, ми практично не знайшли в наукометричних базах даних про хімічні властивості водохресної води російською або українською мовами, зате знайшли багато англомовних джерел.

Група іспанських вчених досліджувала церковні купелі зі святою водою в Севільї (Іспанія), а стаття з аналізом результатів мала назву "Свята вода як вмістилище для патогенних мікроорганізмів", оскільки понад 37 видів патогенних бактерій були виявлені в цих джерелах.

А от матеріал австрійських вчених від 2012 року. Дослідники також розглядають святу воду в церквах і лікарнях, як потенційне джерело інфекційних захворювань. Релігією тут є католицизм, вода використовується в багатьох ритуалах. В цілому в церквах Австрії використовується два типи води:

  • водопровідна — освячується на Великдень і зберігається протягом року в великих резервуарах;
  • з природних джерел на території церков.

Патогены в воде

У статті йдеться про те, що тільки 14% води відповідають стандартам якості. Більшість природних джерел не відповідають як хімічним так бактеріологічним показникам, зокрема спостерігається підвищений рівень нітратів і коліформних бактерій. Що стосується освяченої води в цистернах, то всі відібрані проби води були забруднені мікробіологічно.

До речі, важливо відзначити, що в католицтві воду підсолюють для того, щоб зменшити ризик розмноження бактерій.

Що стосується України, то у нас багато святих джерел, інформацію щодо них систематизувати досить складно. Але потрібно враховувати, що багато хто з них можуть бути небезпечними, тому краще не пити сиру воду без кип'ятіння взагалі. Наприклад, колонка Святого Антонія на території Києво-Печерської Лаври містить кишкову паличку та входить до переліку небезпечних питних джерел Києва, а ось в Рівненській області всі святі джерела, інформацію про яких вдалося знайти, безпечні.

Варто відзначити, що якщо вам цікава якість води саме в вашому джерелі, де ви набираєте воду, її завжди можна здати на аналіз.

Окремо хочемо виділити два питання, які часто задають люди.

Чому свячена вода не псується?

Власне, відповідь на це питання було описано вище. Навіть якщо вам здається, що вода чиста та не має сторонніх присмаків і запахів, її краще не пити, якщо з моменту забору пройшло навіть кілька тижнів. Кишкова паличка та інші бактерії у святість води не вірять і можуть привести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Чому водохресна вода не замерзає?

Це питання для нас виявилося загадковим. Будь-яка вода спокійненько замерзає. Поставте пляшку в морозильну камеру та перевірте її через деякий час, щоб переконається самостійно.

Чи можна лікуватися освяченою водою?

Традиционное лечение

Свята вода описується як засіб від усіх недуг, на жаль, більшість хвороб вона вилікувати не може. Навіть служителі церкви говорять про те, що вода без молитви не має сили, а сила молитви залежить від сили вашої віри. Насправді сила вашої віри, це в першу чергу сила переконання. Серйозні захворювання переконанням не лікуються та потрібно вдаватися до допомоги лікарів не втрачаючи цінний час.

У нас немає статистичних даних про те, скільки людей постраждали через лікування важких захворювань святою водою, а ось в колисці православ'я — Ефіопії, така статистика є. Там свята вода створює багато неприємностей, тому що замість традиційної терапії святою водою лікують ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, епілепсію, ментальні розлади тощо. Що не тільки не лікує хворих, а й сприяє поширенню інфекційних захворювань. Наприклад, наведемо огляд, який показує статистику відмови від антиретровірусної терапії на користь святої води. Кількість відмов досягає 30 - 60% від досліджуваних груп. А ось тут про поширення туберкульозу завдяки святим джерелам, до яких люди збираються саме для того, щоб лікувати інфекційні захворювання.

Ми, хіміки, точно знаємо, що освячення води не захищає її від розмноження патогенних мікроорганізмів, а інфекціоністи та інші медики знають, як проходять інфекційні захворювання. Тож якщо ви вирішили використовувати святу воду, дотримуйтеся декількох простих правил:

  • беріть її тільки в тому випадку, якщо знаєте її походження;
  • перед споживанням, по можливості, кип'ятіть;
  • якщо вода постояла якийсь час, не вживайте її для пиття;
  • якщо ви хворі, зверніться по допому до традиційної медицини.
Перегляди: 16559
2 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber