Мій фільтр

Як замінити картридж в фільтрі для води?

Час читання: 0 хв.
Як замінити картридж в фільтрі для води?

Існують різні типи побутових фільтрів для води, але обслуговування практично всіх зводиться до заміни змінних елементів. Про те, як працюють фільтри для води, ми писали раніше в статті “як вибрати фільтр для води у вашому будинку”

Глечик

ru_chyoekhu_ntsvyyr_ecosoft_dewb.jpg

Мабуть, обслуговування фільтра глечика є найпростішим і цією простотою підкуповує багатьох людей.

Коли прийшов час обслуговувати фільтр, насамперед потрібно придбати новий картридж. Здавалося б, що тут складного. Але варто зайти в магазин, як очі розбігаються від кількості різноманітних картриджів різних виробників. Що варто зробити, аби не заплутатися:

 • запам'ятати або записати модель вашого фільтра;
 • взяти використаний картридж з собою або сфотографувати його.
Якщо ваш фільтр і комплектуючі до нього зняті з виробництва, є універсальні картриджі. Більшість людей, щоб уникнути частих покупок беруть великий комплект, який включає 3-6 картриджів, яких має вистачити на рік використання фільтра.
Якщо у вас вже є новий змінний елемент, другим етапом буде безпосередньо заміна картриджів води. Для її здійснення потрібно:
 1. вийняти використаний картридж;
 2. ретельно промити деталі фільтра;
 3. помістити новий картридж в ємність з водою (можна використовувати корпус глечика) і добре струсити для виходу зайвого повітря;
 4. вставити або вкрутити новий картридж у воронку до упору;
 5. вилити дві порції очищеної води;
Після цього ви можете із задоволенням користуватися водою.
Важливий момент, який стосується будь-якого фільтра, це частота обслуговування. Ми рекомендуємо проводити заміну змінного фільтра глечиків не рідше ніж раз на 2 місяці.


Проточний фільтр

ru_troynoy_filtr_ecosoft_absolute_ua_potriyniy_filtr_ecosoft_absolute (1).png

Такий фільтр являє собою каскад з трьох колб з різними картриджами. Вони зазвичай включають в себе:

 • поліпропіленовий картридж з рейтингом фільтрації 5 мікрон для видалення з води механічних домішок: піску, іржі, мулу, накипу і глини;
 • картридж з унікальним матеріалом Ecomix для зниження вмісту заліза, марганцю, солей твердості та важких металів;
 • карбонблок для видалення з води органічних домішок і хлору, які утворюють кольоровість і запах води.

В 3 ступеневих фільтрах для води бувають варіації картриджів залежно від цілей і складу вашої води. Наприклад, в покращеному комплекті картриджів Ecosoft замість механічного на першій стадії пропонується встановити колбу з іонообмінною смолою для більш інтенсивного зниження твердості води. Рекомендується робити заміну картриджів приблизно раз на 6 місяців або у випадку раптового погіршення стану води.

Порядок встановлення картриджів Еcosoft

Якщо час заміни підійшов, ви обрали та придбали картриджі, ми розкажемо, як замінити картридж у фільтрі води. Послідовна схема, як відкрутити водяний фільтр та як поміняти фільтр на воду :

  photo_5452086019198408074_m.jpg

 1. Перекрийте кран холодної води і спустіть тиск в системі шляхом відкриття крана очищеної води. Зніміть фільтр з кріплень.
 2. photo_5452086019198408202_m.jpg

 3. Зніміть кліпсу з червоної трубки, притисніть цангу всередину і витягніть трубку. Повторіть операції для синьої трубки.
 4. photo_5452086019198408204_m.jpg

 5. Помістіть фільтр у мийку або миску та відкрутіть колби сервісним ключем. Послідовно витягніть змінні картриджі і промийте колби під проточною водою.
 6. photo_5452086019198408205_m.jpg

 7. Розкрийте упаковку з новими картриджами, витягніть їх з поліетиленової плівки та послідовно встановіть в порядку зазначеному в інструкції.
 8. photo_5452086019198408206_m.jpg

 9. Перевірте чи рівно встановлені ущільнювальні кільця. Вкрутіть колбу в корпус руками не використовуючи сервісний ключ.
 10. photo_5452086019198408207_m.jpg

 11. Підключіть червону трубку зліва і одягніть кліпсу. Повторіть пункт 12 із синьою трубкою. Для перевірки з'єднань потягніть за трубки.
 12. photo_5452086019198408208_m.jpg

 13. Відкрийте кран очищеної води та кран подачі води на фільтр і встановіть його на рівні 1 л/хв.
 14. photo_5452086019198408209_m.jpg

 15. Злийте воду протягом 30 хвилин.

Якщо ви виконаєте все маніпуляції дотримуючись інструкції, установка займе не більше 5 хвилин.

Ми підготували відео для того, щоб наочно показати вам цей процес.

Поради по сервісу і експлуатації потрійного фільтра

 1. Щоб не забути придбати та замінити картридж у фільтрі, встановіть відповідне нагадування на телефоні в момент установки нового комплекту.
 2. Якщо ви плануєте не експлуатувати фільтр тривалий час — перекрийте кран подачі води на нього.
 3. У разі появи неприємного запаху і присмаку води або після його тривалого простою, потрібно провести дезінфекцію колби і встановити нові картриджі.

Фільтр зворотного осмосу

Такі пристрої являють собою міні-завод з виробництва питної води безпосередньо на вашій кухні.

Конструкційно система складається з:

 • 3х картриджів попередньої фільтрації;
 • мембранного елемента;
 • постфільтра;
 • накопичувального бака для води;
 • мінералізатора (опціонально);
 • помпи (опціонально).

Метою встановлення блоку картриджних фільтрів попереднього очищення є видалення з води домішок, які можуть пошкодити або вивести з ладу мембранний елемент.

Робота мембрани.png

Так картридж зі спіненого поліпропілену затримує механічні домішки розміром менше 5 мікрон (пісок, іржу, які можуть пошкодити мембранне полотно або забити його пори). Вугільний фільтр сорбує хлор, який здатний руйнувати поліамід —

матеріал мембранного полотна, й органіку, яка сприяє утворенню на поверхні мембрани відкладень. Це перешкоджає повноцінному проходженню води, а саме знижує її продуктивність. На останньому етапі проводиться фінішне доочищення води на карбон-блоці з активованого вугілля або на механічному фільтрі з рейтингом фільтрації 1 мкм.

Далі йде стадія власне мембранного поділу, яка і є серцем установки. Завдяки крихітним порам розміром до 0,0001 мкм, вона здатна видаляти віруси та навіть іонні забруднювачі: солі жорсткості, нітрати, важкі метали.

Після мембрани, вода проходить через постфільтр, всередині якого знаходиться суміш активованого вугілля та природних компонентів, що значно покращують смак води.

Далі вода надходить в накопичувальний бак для забезпечення вас цілодобовим доступом до питної води.

Останньою стадією процесу може бути мінералізація для того, щоб забезпечити воду глибшим смаком і корисними мікроелементами — кальцієм і/або магнієм (в залежності від моделі фільтра і мінералізатора).

Обслуговування системи

Обслуговування всіх частин системи зворотного осмосу грунтується на зміні фільтруючих елементів:

 • комплекта картриджів префільтрів — раз на три місяці;
 • мембрана зворотного осмосу — раз на рік;
 • постфильтр — раз на 6 місяців;
 • мінералізатора — раз на 6 місяців.

Частота заміни тих чи інших деталей фільтра зумовлена їх ресурсом і фільтраційними характеристиками, якістю вихідної води і частотою використання системи.

filters_replacement_ukr.png

Нижче ми детально опишемо обслуговування кожного з елементів системи.

Префільтри

Для здійснення заміни картриджів потрібно виконати ряд операцій аналогічний до обслуговування потрійного фільтра, про який ми говорили раніше (повернутися). Картриджі випускаються в зручних комплектах по 3 одиниці.

Рекомендована нами частота заміни обґрунтована великим досвідом обслуговування таких фільтрів. При середньому рівні забруднення водопровідної води та обсязі споживання через три місяці картриджі зазвичай відпрацьовують свій ресурс і починають пропускати органіку та механічні забруднення. У разі тривалої відстрочки через це відбувається швидкий знос і вихід з ладу дорогого мембранного елемента.

Мембрана

Мембранний елемент — найдорожчий компонент системи, а його заміна проводиться раз на рік. Це середній оптимальний термін, після якого мембранний елемент зберігає високу продуктивність по очищеній воді.

Заміна фільтра води передбачає такі етапи:

 1. Перекрийте подачу води на фільтр.
 2. Закрутіть кран накопичувального бака.
 3. Відкрийте кран очищеної води, щоб спустити тиск з системи.
 4. Відключіть білу трубку.
 5. Відкрутіть корпус мембрани з використанням сервісного ключа з комплекту.
 6. За допомогою плоскогубців витягніть використаний мембранний елемент.
 7. Встановіть мембранний елемент. Першою повинна входити в корпус частина, на якій розташовані два кільця. Постарайтеся не торкатися до мембранного елемента для уникнення розмноження мікроорганізмів.
 8. Закрутіть кришку назад, затягнувши її сервісним ключем, і підключіть трубку назад.
 9. Відкрийте кран подачі на фільтр на виході з трубопроводу і кран очищеної води на мийці на 30 хвилин. Відкрийте кран на баку, і закрийте кран очищеної води.
 10. Спустіть 2 перших бака очищеної води. Перевірте фільтр на відсутність протікань.

Що буде якщо забути змінити мембрану?

Зниження продуктивності мембрани зумовлено нашаруванням відкладень на її поверхні. Ознаками того, що ресурс добігає кінця є:

 • низький тиск в крані очищеної води;
 • постійно напівпорожній накопичувальний бак;
 • збільшення кількості стічних вод;

В кінцевому підсумку з крана просто перестане текти очищена вода. Важливо також знати, що навіть після закінчення терміну роботи мембрана не пропустить забруднення.

Постфільтр

Для ефективної роботи цього компонента системи, ми рекомендуємо проводити заміну постфільтра раз на 6 місяців.

 1. Перекрийте подачу води на фільтр.
 2. Спустіть воду з системи використовуючи кран очищеної води.
 3. Зніміть кліпси і трубки з використаного постфільтра.
 4. Видаліть старий постфільтр з кріплень.
 5. Встановіть і підключіть новий елемент.
 6. Відновіть подачу води.

Мінералізатор

Для отримання смачної і корисної питної води його рекомендується міняти раз на пів року і дотримуватись порядок встановлення фільтрів води. Зазвичай після закінчення цього терміну, він практично перестає виділяти у воду корисні мікроелементи.

Процес заміни мінералізатора проводиться за аналогією з постфільтром.

Щоб врахувати всі нюанси перед тим, як поміняти фільтри на воду, рекомендуємо подивитися відеоматеріали.

Термін служби фільтрів

Термін служби фільтрів залежить від кількох чинників, включно з типом фільтра, його конструкцією, якістю використаних матеріалів, інтенсивністю використання та якістю води. Ось кілька загальних вказівок щодо термінів служби різних типів фільтрів:
 • Механічні фільтри (наприклад, механічні картриджі) зазвичай потребують заміни кожні 3-6 місяців. Це може змінюватися залежно від рівня забруднення води.
 • Вугільні фільтри рекомендується міняти кожні 6 місяців. Вугільні фільтри ефективні у видаленні запахів і смаків, і їхня здатність поглинання погіршується з плином часу.
 • Зворотньоосмотичні мембрани зазвичай замінюються щороку, але це може варіюватися залежно від ступеня забруднення води та інтенсивності використання системи.
 • Ультрафільтрація (UF) і мембранні фільтри термін служби може варіюватися від 1 до 3 років, залежно від моделі та виробника.
Важливо регулярно перевіряти стан фільтрів і дотримуватися рекомендацій виробника. Якщо вода починає втрачати якість або є ознаки засмічення, то допоможе заміна фільтрів зворотного осмосу. Регулярне технічне обслуговування допомагає забезпечити ефективну роботу системи водоочищення.

Ресурси:

 1. Інструкція щодо підключення та експлуатації системи зворотного осмосу Ecosoft. URL: https://ecosoft.ua/upload/iblock/c2c/manual_ecosoft_reverse_osmosis_filter.pdf

 2. Паспорт та інструкція з експлуатації потрійного фільтра для очищення питної води Ecosoft. URL: https://ecosoft.ua/upload/iblock/0d9/manual_trio_filter.pdf.pdf

 3. Паспорт та інструкція з експлуатації фільтра-глечика Ecosoft. URL: https://ecosoft.ua/upload/iblock/456/paspfmvlunaexp.pdf


Перегляди: 104935
0 голос(а/ів)
Поділитися: