Мій фільтр

Якість води у Львові

Час читання: 0 хв.
Якість води у Львові

Продовжуючи серію матеріалів про якість води в містах України, розглянемо якість у Львові.

Оскільки достатньо близьких і чистих водойм у Львові немає, водопостачання міста ведеться тільки підземними водами. Для забезпечення водних потреб населення використовується 197 свердловин на території Львівської області. Глибина їх від 30-ти метрів. Найближча зі свердловин знаходиться в передмісті Львова в с.Малечковичі, а найвіддаленіша свердловина розташовується біля м.Стрий — майже в 100 км від Львова.

Якість водопровідної води у Львові

Оскільки водозабір ведеться зі свердловин, розташованих в різних частинах області та з різних підземних горизонтів, якість води у Львові може відрізнятися в залежності від району.

Що стосується доочистки води, то у Львові використовується традиційна система знезалізнення з подальшим хлоруванням, про те як це працює ми писали раніше.

Так, відповідно до даних Львівського водоканалу, місто ділять на п'ять районів, в яких ведеться контрольний водозабір:

  • Шевченківський;
  • Личаківський;
  • Франківський;
  • Сихівський;
  • Залізничний.

Згідно з даними лабораторії водоканалу, вода у всіх районах відповідає стандартам на питну воду за мікробіологічними, органолептичними (колір, запах, присмак), санітарно-токсикологічними (важкі метали, нітрати  та токсиканти) показниками.

Згідно з даними лабораторії водоканалу, вода у всіх районах відповідає стандартам на питну воду за мікробіологічними, органолептичними (колір, запах, присмак), санітарно-токсикологічними (важкі метали, нітрати та токсиканти) показниками.

Твердість і лужність води, а, відповідно, і вміст кальцію і магнію незначно підвищені в Личаківському та Сихівському районах. Загальний рівень мінералізації відповідає нормі тільки у Франківському районі.

Важливо відзначити, що дані на сайті водоканалу не містять ніякої інформації про дату, точку та частоту відбору проб.

Щоб розвіяти або підтвердити показники львівського водоканалу, ми також проаналізували дані отримані в лабораторії Ecosoft. Варто відзначити, що водоканали зазвичай відбирають воду на тестування безпосередньо після очищення. Що ж стосується результатів аналізу води, які відбираються в лабораторії Ecosoft, то наші клієнти набирають воду у себе вдома, коли вона вже пройшла по трубопроводу. У процесі руху, вона змиває на себе частину домішок, які формують наліт на поверхні труб, що призводить до зниження її якості.

Якість водопровідної води у Львові

Так, аналіз води у Львові в лабораторії Ecosoft говорить про те, що приблизно в 10% проб Львівської води підвищена каламутність, локації знаходяться переважно в Личаківському та Сихівському районах.

Твердість підвищена приблизно в 4, залізо в 3, а лужність в 1 з 10 аналізів Львівської води. Щодо рівня заліза, то воно підвищене у всіх районах в однакових межах.

Також важливо розуміти, що усі зафіксовані перевищення гранично-допустимих концентрацій знаходяться на рівні 10 - 20%, що не є критичним показником.

Свердловини

Досить багато людей у Львові, крім водопровідної підземної води, користуються водою зі свердловин. Залежно глибини свердловини її якість буде відрізнятися. Свердловини розкидані практично по всьому місту, це зумовлено тим, що ще кілька років тому, подача води у Львові була погодинною, і свердловина була єдиним рішенням для забезпечення цілодобового доступу до води. Тому готелі, ресторани, підприємства і приватні домогосподарства вибирали для себе саме таке джерело води. Варто відзначити, що в цьому разі якість води буде визначатися переважно глибиною свердловини. Завдяки тому, що внутрішні трубопроводи зазвичай відбудовують частіше, ніж централізовані, вторинне забруднення води буде мінімізоване.

Що стосується результатів аналізу води в лабораторії Ecosoft, то більшість свердловин на території Львова та передмістя характеризуються підвищенням деяких параметрів.

Якість підземних вод Львів

Природні джерела

Джерело води у Львові

Частина жителів Львова використовує для пиття воду з підземних джерел. Ми знайшли дослідження, які описують деякі параметри якості в них. В цьому разі розглядалися 4 природних джерела:

  • в парку “Високий замок”;
  • в м. Винники;
  • на території львівського державного університету охорони життєдіяльності;
  • в парку “Погулянка”.

Згідно з отриманими значеннями у всіх пробах води підвищена загальна жорсткість (відповідно вміст кальцію і магнію), варто відзначити, що якщо для водопровідної води перевищення дорівнює 1,1 - 1,3 ГДК, то в воді з джерела це вже 1,6 - 1,8. 

Другим важливим параметром є нітрати - в джерельній воді їх концентрації не перевищують допустимі в Україні нормативи, але при цьому таку воду не рекомендовано давати дітям, оскільки отримані значення перевищують рекомендації міжнародних організацій і можуть призводити до проблем з розвитком дитячого організму.

І ще один важливий параметр, наведений в даному дослідження, - вміст важких металів (свинцю, міді, цинку) і заліза. Варто звернути увагу на вміст свинцю, яке у всіх природних джерелах вище ГДК.

Важливо розуміти, що ці значення взяті в різних районах міста будуть характеризувати та інші джерела.

Криниці

Практично вся територія міста Львова, особливо стара його частина пронизана колодязями. Якість води в них відповідає більшості показників. Але важливо розуміти, що, як і згадані вище природні джерела, колодязі це завжди ризик підвищеного вмісту важких металів і зараження патогенними мікроорганізмами. Детальніше про воду в колодязях читайте тут.

Важливо не забувати про своєчасну дезінфекції та очищення колодязя.

Ми сподіваємося, що на запитання про якість води у Львові, відповіли. Якщо вас цікавлять якісь подробиці, пишіть в коментарях, будемо раді поділитися інформацією.

Ну а якщо хочете найчистішу воду з крана, переходьте в інтернет-магазин Ecosoft.

Криниці давнього Львова

Перегляди: 6292
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber