Мій фільтр

Як відновити картридж фільтра для води?

Час читання: 0 хв.
Як відновити картридж фільтра для води?

Дуже часто в інтернеті обговорюють відновлення картриджів для води. Сьогодні ми поговоримо наскільки це реально, і розберемося з інформацією, яку зустрінемо в мережі.

Важливо відзначити, що ми все-таки рекомендуємо проводити заміну фільтроелементів вчасно, особливо це стосується фільтрів для питної води. Про заміну фільтрів води ми писали раніше.

Для початку розберемося з тим, що таке регенерація картриджа для води?

Не залежно від того, який матеріал знаходиться всередині картриджа, його ресурс вичерпується. У деяких випадках, він не може бути відновлений, наприклад, для спіненого поліпропілену, а в деяких - відновлення відбувається цілком ефективно, наприклад, для іонообмінної смоли.

Після короткого аналізу пошуку Google, ми з'ясували, що виникають переважно запитання про пом'якшуючий картридж. Сам він являє собою посудину з катіонітом.

Детально про іонообмінні смоли , які знаходяться всередині таких фільтроелементів, ми писали раніше. Якщо коротко, то смола містить на своїй поверхні активні центри, які мають іонообмінні властивості, тобто можуть обмінювати певні металеві частинки на інші. Наприклад, натрій на кальцій і/або магній. Процес оборотний, на чому і заснована регенерація картриджа.

Іонообмінна смола

Існує два типи фільтроелементів — розбірні та запаяні. До обох типів картриджів підходить один реагент наявний в кожному будинку — звичайна кухонна сіль, але техніка виконання буде дещо відрізнятися.

Для регенерації розбірного картриджа необхідно провести ряд операцій:

  1. витягнути його з корпусу фільтра та відкрутити кришку корпусу картриджа;
  2. приготувати розчин солі шляхом розчинення 100 грамів в 1 літрі води;
  3. висипати іонообмінну смолу в воду і залишити на 5-6 годин з періодичним перемішуванням;
  4. максимально злити розчин солі та 3 рази промити смолу холодною проточною водою;
  5. вилити воду зі смолою після промивання в корпус картриджа і зібрати її в зворотному порядку;
  6. встановити картридж в колбу фільтра;
  7. спустити воду протягом 30 хвилин.

Що стосується запаяних картриджів, як з іонообмінної смолою, так і з комплексними фільтрувальними матеріалами, в цьому разі регенерація іонообмінної смоли буде проводитися без відкриття картриджа. В такій ситуації ви повинні на 8-10 годин замочити картридж в розчині солі періодично струшуючи його. Потім також замочити його в чистій воді. Після цього картридж можна встановлювати назад у колбу. Після підключення фільтра спустіть воду протягом 30 хвилин. Відновлення буде лише частковим.

Якщо у вас залишилися запитання про регенерацію картриджів, задавайте їх у коментарях.

Перегляди: 7208
0 голос(а/ів)
Поділитися: