Мій фільтр

Встановлення та налаштування фільтрів для води

Час читання: 0 хв.
Встановлення та налаштування фільтрів для води

Часто наші клієнти питають про встановлення та обслуговування побутових фільтрів для води. У цій статті ми розкажемо як правильно проводиться монтаж і налаштування системи очищення води та керуючої автоматики.

Система очищення води являє собою склопластиковий балон, заповнений фільтруючим матеріалом, всередині знаходиться дренажно-розподільна система для пропускання води через товщу завантаження. Керується система автоматичним клапаном, який встановлений у верхній частині фільтру. У комплектацію пом'якшувачів і систем комплексного очищення води також входить сольовий бак, призначений для промивання фільтраційного матеріалу, він теж приєднується до керуючого клапану.

Тип фільтра і його наповнення розшифровується з назви:

Типи фільтраційних систем

Типорозмір корпусу — значення, що складається з 4 цифр, перші дві з яких означають діаметр корпусу, а другі висоту в дюймах.

Тип клапана

Дві букви після типорозміру позначають тип керуючого клапана:

CE, CI та CT це клапана плунжерного типу, тобто із засувкою, а DV передбачає поворотний диск, при повороті якого перпендикулярно руху води, отвір перекривається і навпаки.

Специфічні позначення систем

Наприклад:

 • Cab - кабінет — компактний фільтр пом'якшувач або знезалізнювач, де сольовий бак об'єднаний в одному корпусі з балоном;
 • Twin - фільтр, який передбачає послідовну роботу двох балонів, коли один працює, другий виходить в режим промивки або простоює;
 • Duplex - два паралельних фільтри, які можуть працювати в безперервному режимі підлаштовуючись під необхідну продуктивність.

Як працює клапан фильтра?

Клапана CT призначені для безреагентних систем без сольового бака (вугільні та механічні фільтри) і, відповідно, передбачають три етапи регенерації:

 1. Робочий режим — коли вода подається на шар фільтруючого матеріалу і відводиться в трубопровід чистої води.
 2. Режим зворотного промивання — коли вода подається на шар завантаження знизу вгору і скидається в каналізацію, щоб змити забруднення і розпушити матеріал.
 3. Режим швидкого прямого промивання — коли потік вихідної води проходить через завантаження зверху вниз і скидається в каналізацію.

Пристрої управління CE, CI та DV передбачають ще два етапи:

 1. Режим сольового промивання — коли потік вихідної води подається через сольовий інжектор, перемішується з розсолом і повільно проходить через шар завантаження зверху вниз, після чого скидається в каналізацію.
 2. Заповнення сольового бака — вода проходить через фільтруючий матеріал і заповнює сольовий бак для підготовки наступного регенераційного розчину.

Підготовка до встановлення системи фільтрації води

Місце для встановлення фільтра має відповідати системі за габаритами, а також перебувати в закритому приміщенні, захищеному від зовнішніх погодних умов і прямих сонячних променів, з температурою повітря в діапазоні 5-40 °C і відносною вологістю, що не перевищує 80%. Важлива також відсутність хімічних парів корозійних речовин і твердих частинок в повітрі.

Вимоги до води, що подається на фільтраційні системи:

 • Тиск - 2..6 бар;
 • Температура - 4..30 оС;
 • Попереднє очищення від частинок розміром менше ніж 100 мкм, тому зазвичай передбачається установка картриджного або промивного фільтра для попереднього очищення води.

Вимоги до електроживлення:

 • тип - 230 В, 50 Гц;
 • потужність - 6 ВА;
 • вилка Schuko (європейського зразка).

Монтаж фільтра

Монтаж фільтраційної системи
 1. Встановлення балона фільтра для води має проводитися на рівну тверду поверхню.
 2. Якщо ви встановлюєте фільтр звичайної конструкції з окремо-розташованими баком, опустіть центральну трубу в корпус нижнім дренажним ковпачком вниз так, щоб верхнє закінчення труби знаходилося на рівні з горловиною балона. Якщо ж монтуєте кабінет не засипаний фільтрувальним матеріалом, то від'єднайте гнучку трубку ⅜" від коліна для подачі солі на клапані. Від'єднайте клапан від корпусу шляхом обертання його проти годинникової стрілки.
 3. Якщо ви встановлюєте фільтр звичайної конструкції з окремо-розташованими баком, опустіть центральну трубу в корпус нижнім дренажним ковпачком вниз так, щоб верхнє закінчення труби знаходилося на рівні з горловиною балона. Якщо ж монтуєте кабінет не засипаний фільтрувальним матеріалом, то від'єднайте гнучку трубку ⅜" від коліна для подачі солі на клапані. Від'єднайте клапан від корпусу шляхом обертання його проти годинникової стрілки.
 4. Для монтажу класичної системи встановіть верхній дренажний ковпачок в кільцевої паз внизу хвостовика клапана. Протягніть трубу в отвір в дренажному ковпачку і встановіть клапан на горловину балона обертовим рухом.
 5. Приєднайте трубу ¾ "або 1" до коліна дренажу, з'єднайте її з безнапірною каналізаційною трубою і зафіксуйте.

Для систем з сольовим баком знадобляться додаткові операції:

 1. Встановіть сольовий бак поряд з корпусом фільтра. Підключіть до фітинга в верхній частині сольового клапана трубку ⅜". Зніміть кришку сольового бака і кришку сольової шахти, яка знаходиться нижче. Підключіть другий кінець трубки до компресійної муфти через отвір в стінці сольового бака. Закрийте кришку сольової шахти. Якщо підключаєте кабінет, встановіть на горловину перехідник (якщо він передбачений) і за годинниковою стрілкою вкрутіть керуючий клапан. Підключіть сольову лінію до коліна на клапані.
 2. Засипте в бак таблетовану сіль не менш ніж на 50% об'єму і закрийте його. Встановіть монтажні фітинги — прикріпіть їх до патрубків клапана і закрутіть накидними гайками. Враховуйте, що не можна використовувати фітинги клапана як точки кріплення труб! Порти з'єднання передбачають стрілки, які показують напрямок руху води.
 3. Підключіть систему до системи водопостачання через нарізні з'єднання на монтажних фітингах.
 4. Увімкніть регенерацію в ручному режимі, утримуючи кнопку REGEN 3 секунди, дочекайтеся початку позапланової зворотної промивки. Відкрийте кран подачі води на фільтр. Таким чином повітря витісняється з системи через дренажну лінію. Коли корпус заповниться водою, і вона потече в дренаж, повністю відкрийте вхідний кран. Перевірте систему на наявність протікань і при виявленні, усуньте їх. Дочекайтеся закінчення регенерації, потім виконайте її ще раз.

Налаштування керуючих клапанів CE и CI

Налаштування керуючих клапанів

Після встановлення системи увійдіть в режим налаштувань. Для цього необхідно утримувати кнопку NEXT протягом трьох секунд.

Потім кнопками вгору і вниз налаштуйте мову (доступний тільки для клапана CE), жорсткість вихідної води, тривалість і частоту регенерації, а також час доби, в яке буде відбуватися відкладена регенерація, а також автоматичне відключення екрану фільтра через п'ять хвилин неактивності для енергозбереження. Переміщатися між позиціями можна кнопкою NEXT.

Налаштуйте поточний час натисканням кнопки CLOCK і використанням стрілок вгору та вниз, після цього натисніть кнопку CLOCK або NEXT. Час встановлено.

Налаштування клапана фільтрації DV

Налаштування клапана фільтрації DV
 1. В такому випадку також необхідно перейти в меню налаштувань затиснувши одночасно кнопки ↳ и△ на три секунди. Кнопка ↳ зберігає результат настройки. Кнопки вгору-вниз використовуються для підбору значень.
 2. Введіть твердість води в одиницях ppm (мг/л).
 3. Якщо у вашому фільтрі передбачений клапан підмішування, то необхідно встановити робочу твердість, оскільки за замовчуванням вона буде дорівнювати нулю.
 4. Встановіть частоту регенерації.
 5. Підберіть зручний час доби для регенерації.

Налаштування клапанів CT

Настройка клапана CT
 1. Натисність на кнопки SET и ▲, щоб увійти в меню налаштувань.
 2. Введіть час проведення регенерації шляхом використання кнопок вгору/вниз.
 3. Виберіть поточний день тижня, з огляду на те, що неділя буде початком відліку.
 4. На наступному етапі виберіть день тижня, в який буде проводитися регенерація. День тижня буде позначатися стрілкою.
 5. Наступним кроком, за аналогічним принципом, вимкніть регенерацію в необхідні дні тижня.

Натискання кнопки SET збереже налаштування і виведе вас з меню.

Якщо ваш клапан передбачає регенерацію в форматі "Раз на 99 днів", вам буде запропонований вибір інтервалу регенерації. Цей інтервал вказується в детальної інструкції клапана. У такому разі встановіть частоту регенерації та введіть актуальний час в форматі години/хвилини.

Ми спробували розповісти як правильно налаштувати пом'якшувач води вдома. Детальніший опис можна знайти в інструкції. Наші сервіс-інженери будуть раді допомогти вам здійснити встановлення, налаштування та обслуговування ваших побутових фільтрів. Перелік і вартість послуг наведені на цій сторінці .

Перегляди: 12610
0 голос(а/ів)
Поділитися: