Мій фільтр

Термальна вода

Час читання: 0 хв.
Термальна вода

В останнє десятиліття одним з найпопулярніших засобів, який має бути у косметичці кожної жінки - є термальна вода. Сьогодні поговоримо про її “хімію” та про те, як вона працює.

Що таке термальна вода?

Спочатку ця особлива вода походила з термальних, тобто гарячих джерел, вода в яких прогрівається завдяки геотермальної активності Землі. Зазвичай рівень мінералізації в таких водах досить високий, хоча є і низько мінералізовані води. Виробляють їх переважно бренди французької аптечної косметики: Avene, La Roshe Posai, Vichi тощо.

Деякі виробники отримують її штучно, використовуючи мінеральну воду або збагачуючи чисту воду мінералами й іншими компонентами, наприклад, гіалуроновою кислотою, вітамінами або рослинними екстрактами. Таку воду назвати термальною вже не можна (хоча виробники часто роблять саме так), але правильно підібраний склад здатний бути не менш ефективний, ніж природні термальні води.

До виробників такої води можна віднести Evian і Моршинську.

Склад термальної води

Состав термальной воды

Залежно від джерела термальні води можуть мати різноманітний склад, найпоширенішими елементами є традиційні для мінеральних вод компоненти, іноді в більш високих концентраціях.

Нижче ми наведемо вміст різноманітних катіонів та аніонів у різних брендів термальних вод.


Іони (мг/л или ppm)

Avène

La Roche-Posay

Vichy

Uriage

Сухий залишок

207

444

5120

11000

Натрій

4.8

10

1860

2360

Калій

0.7

2.2

99.6

45.5

Кальцій

42.7

140

150.6

600

Магній

21.2

4.9

12.3

125

Хлориди

5.4

25

357

3500

Бікарбонати

226.7

396

4776.3

402

Сульфати

14

30

сліди

2862

Нітрати

1.4

Сліди

Сліди

< 100

Силікати (SiO2)

10.6

30

-

42

Селен

-

0.060

-

-

Стронцій

-

0.260

-

-

Цинк

-

0.022

-

0.16

Мідь

-

0.005

-

0.075

Манган

-

-

-

0.154

Залізо

-

-

-

0.015

pH

7.4

6.9

7.00

6.77

Всі мінерали, що містяться в термальній воді, входять до складу з'єднань, які складають природний зволожуючий фактор шкіри (NMF). Для початку розглянемо, що власне означає ця загадкова абревіатура. NMF має на увазі під собою комплекс білкових сполук і амінокислот, які містяться в поверхневому шарі епідермісу і здатні накопичувати навколо себе вологу. Коли цих речовин мало, шкіра втрачає пружність, стає сірою, може лущитися і тріскатися. Важливо відзначити, що термальна вода не містить саме цих кислот, а тільки їх неорганічні компоненти.

Дослідження

Як працює термальна вода

Майже всі статті, які ми знайшли, спеціалізовані на певних брендах французьких термальних вод, деякі на термальних курортах. Це можна пояснити не тільки маркетингом, але і тим, що, власне, все термальні води отримали  назви, виходячи з регіонів або назв джерел, в яких їх отримують.

У матеріалах, які ми вивчили, описується ефективність термальної води для:

  • зниження проявів атопічного дерматиту при додаванні до складу кремів;
  • захисту від сонячних опіків і зменшення подразнення після хімічного пілінгу.

Важливо відзначити, що нізкомінералізованна термальна вода працює краще, хоча цей факт підтверджує дослідження, оплачене виробником саме такої води.

Втім, усі дослідження, яких є досить широкий спектр, підтверджують ефективність як низько, так і високо мінералізованих термальних вод, і навіть тих, які не продаються під відомими брендами (але присутні на відомих курортах). Цей факт говорить як мінімум про те, що термальна вода - це безпечно.

Чи небезпечний азот?

Ще одним питанням, яке ми знайшли на просторах інтернету, є "небезпечність" азоту. Його додають в ємності для того, щоб викликати в них тиск і забезпечити можливість розпилення. Насправді, цей компонент не може бути небезпечний для шкіри, оскільки азот з флаконів нічим не відрізняється від азоту, який становить приблизно 78% повітря, яким ми дихаємо.

Ось такий незвичний матеріал вийшов про воду, яка нас оточує.

Перегляди: 1764
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber