Мій фільтр

Синя вода

Час читання: 0 хв.
Синя вода

Якщо вранці відкрити кран і побачити, як звідти тече синя вода, напевно, захочеться виглянути у вікно і перевірити: чи не прилетіли інопланетяни, тим більше у 2021 році? Але насправді синя вода періодично з'являється у всіх містах України, останнім містом, де вона була виявлена ​​в жовтні 2020 року був Миколаїв. До цього вона з'являлася в Чорноморську, Одесі, Києві, Бережанах Тернопільської області — така собі вода-привид. Насправді синя вода з крана зазвичай говорить про її хімічне забруднення, а ось уже типи забруднень можуть бути різноманітними.

Блакитна мідна вода

Мідна вода

Багато хто пам'ятає красивий блакитний розчин мідного купоросу зі шкільного курсу хімії, ще ним раніше обробляли дерева і житлові приміщення від цвілі. Він і його родичі — розчини солей міді — дуже часто лежать в основі синьої води з крана.

Легкий блакитний відтінок, який посилюється при змішуванні води з милом, може виникати при використанні мідної сантехніки та труб. Також проблема часто супроводжується блакитним нальотом в умивальнику або унітазі.

Чому ж не скрізь, де встановлені мідні труби, є мідь у воді? Це обумовлено складом вихідної води — якщо вона буде кислою з великим вмістом вугільної кислоти, хлоридів, сульфатів, та й ще й сильно насиченою повітрям, то корозія буде досить активною, а продукти корозії будуть осідати на сантехніці та фарбувати воду. Також корозію можуть посилювати наявність заліза, алюмінію та інших металів у воді.

Гранично допустимий вміст міді у воді для пиття - 1 мг/л, в такому випадку вона не буде мати кольору, але  найімовірніше відчуватиметься металічний присмак. При значенні вище ГДК вода буде мати колір, формувати наліт на сантехніці та на білизні при пранні. Іноді при використанні мідних труб вміст міді у воді досягає понад 5 мг/л, а цей елемент все-таки відноситься до важких металів та може викликати певні проблеми зі здоров'ям. Тому застосування її для пиття не рекомендується. Розв'язати проблему мідної води можна побутовим зворотним осмосом , заміною всіх труб, також може допомогти грамотний сантехнік, який встановить правильні з'єднання в місцях стику мідних і сталевих труб, де максимально спостерігається гальванічна корозія.

Блакитна вода — привид

Голубая вода из крана

Якщо з мідними трубами все зрозуміло і явище зазвичай стабільне, то з марсіанської води, яка періодично виникає в кранах жителів різних міст України, все складніше. Вранці вона є, ввечері її немає. Відповіді на питання про її походження завжди різні, з того, що ми змогли знайти в Мережі — це:

  • установка бачка унітазу без зворотного клапана, коли повільно розчинні засоби, які додають в бачок, фарбують не лише воду при зливі, а й повертаються в систему водопостачання, часто синя рідина має неприємний запах і милиться;
  • промивка систем водопостачання після планових та позапланових ремонтів мідним купоросом і іншими реагентами — в таких випадках вода теж швидко стікає і набуває звичного кольору.

Найцікавіше те, що комунальні служби не можуть дати відповідь на питання про походження синього або блакитного кольору води, а результатів аналізів блакитної води в Мережі ми не зустріли. Варто пам'ятати — якщо те, що тече з крана, виглядає і пахне не так, як вода, не варто пити цю рідину, мити посуд і купати дітей до виявлення причини.

Перегляди: 7531
0 голос(а/ів)
Поділитися: