Мій фільтр

Найнебезпечніші водойми світу

Час читання: 0 хв.
Найнебезпечніші водойми світу

Озеро Карачай (Росія)

Озеро Карачай

З 50-х років минулого століття ця водойма була перетворена на звалище ядерних відходів для ядерного полігону Маяк. Зараз озеро є найрадіоактивнішою водоймою в світі і об'єктом екологічної катастрофи, оскільки ядерні відходи просочилися дуже глибоко в землю.

Вчені припускають, що забруднення могло навіть дістатися до Арктики і поширитися в інші частини світу. Рівень радіації настільки високий, що знаходження біля нього більше години може бути летальним.

Річка Ріо Тінто (Іспанія)

Річка Ріо Тонто.jpg

Вода має насичений червоно-помаранчевий колір. Вода річки Ріо ​​Тінто має pH 1,7 - 2,5. У ній багато важких металів, в тому числі золото, срібло, мідь.

Сьогодні через антропогенні процеси річка стала небезпечною, в ній розмножуються тільки хемолітотрофні мікроорганізми, наприклад залізо і сіркобактерии. Початок річки знаходиться в горах Сьорра-Морена в Андалусії.

Кипляче озеро (Домінікана)

Кипляче озеро Домінікана

Температура біля берегів домініканського киплячого озера, яке розташоване в національному парку Морн-Труа-Пітонс - від 82 до 92 градусів за Цельсієм, а температуру в центральній частині виміряти неможливо через активне кипіння.

Озеро Ківу, Африка

Озеро Ківу

Озеро Ківу розташоване між Руандою і Демократичною республікою Конго. Воно розташоване в рифтовій долині, яка розвалюється і провокує вулканічну активність на навколишніх територіях.

Також відомо, що його глибина 485 метрів. Його роблять небезпечним 250 м3 вуглекислого газу і 65 м3 метану, які знаходяться на дні озера. На сьогодні тиск води за рахунок глибини в два рази перевищує тиск газової суміші, тому ризику, що гази вирвуться на поверхню немає, і в озері можна навіть спокійно купатися.

Річка Цітаріум (Індонезія)

Річка Цітаріум

Ми вже писали про неї в статті про найбрудніші річки світу. У води річки зливають свої стоки безліч фабрик, а побутові стоки скидають без очищення. Загалом щодня в воду надходить близько 240 тонн стічних вод і 20 тонн твердих відходів.

За рахунок цього в воді практично нічого не живе, а вміст ртуті, свинцю, миш'яку підвищено в десятки і сотні разів.

Річка Потомак, США

Річка Потомак

Річка Потомак має довжину 22 кілометра і простягається від ключа в окрузі Колумбія на північ до великих водоспадів Потомаку. Ущелина річки є популярним місцем для любителів активного відпочинку - каякінгу, катання на човнах, рибалки і піших прогулянок.

Але ця річка в будь-який момент може стати смертельною. У ній є підводні течії навіть там, де вода здається дуже спокійною. Вода часто затягує плавців, людей які хочуть по воді і пірнають.

Блакитна лагуна, Дербішир, Великобританія

Кар'єр Блакитна Лагуна

Закинутий кар'єр в Харпер Хілл під назвою Фар Хілл був затоплений і його назвали «Блакитний лагуною» через разючий блакитний відтінок. Він став популярним місцем для купання серед місцевих жителів, незважаючи на встановлені попереджувальні знаки.

Вода сильнолужна, її рН 11,3, вона може викликати серйозні проблеми зі шкірою. Також в кар'єрі багато сміття, включаючи автомобільні запчастини, трупи тварин тощо. Аби віднадити місцевих жителів від купання, влада ухвалила рішення пофарбувати воду в чорний колір.

Перегляди: 3134
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber