Мій фільтр

П'ять художніх фільмів про воду

Час читання: 0 хв.
П'ять художніх фільмів про воду

Вода - джерело життя на Землі. Її недостача і забруднення є одними з основних причин екологічної кризи на планеті. Про воду, війни за неї та за здоров'я людини зняли чимало фільмів, і сьогодні ми коротко розповімо про деякі з них. Художнє кіно про воду - це один з інструментів, які допомагають привернути увагу громадськості до теми водних проблем. І треба сказати, що інструмент цікавий. Тому якщо вам нема що подивитися холодного зимового вечора - ця добірка саме для вас.

Ерін Брокович (2000)


Фільм Ерін Брокович

Це автобіографічний фільм, який розповідає історію правозахисниці Ерін Броковіч, роль якої зіграла Джулія Робертс і отримала перемогу в номінації "Краща жіноча роль "премій" Оскар","BAFTA" і "Золотий глобус".

Історія, покладена в основу фільму, мала місце в 1993 році. Проблема жителів міста Хінклі (Hinkley) в штаті Каліфорнія полягала в забрудненні ґрунтових вод канцерогенним шестивалентним хромом. Розчини хрому використовувалися корпорацією «Pacific Gas and Electric Company» для захисту системи водяного охолодження, а стоки зливалися в неізольовані водойми (втім, крім цієї компанії регіон є досить проблемним донині).

Попри те, що водойми були ізольовані в 1966 році, в 1987 при плановій перевірці води в ній знайшли шестивалентний хром. Тут і почалася історія, покладена в основу фільму. Ерін Броковіч - двічі розлучена мати трьох дітей починає власне розслідування, результатом якого стали великі компенсації для жителів містечка, які хворіють на онкологічні захворювання. Насправді все було менш казково і над справою працювало багато адвокатів, але головний сенс картини про наслідки екологічних чинників впливу на воду.

«Земля обітована» (2012)

Цей драматичний фільм оповідає історію, засновану на однойменному романі Дейва Еггерса, про те, як агент енергетичної компанії Стів Баттлер (Мет Деймон) з напарницею приїхав в маленьке американське містечко, щоб домовитися з його жителями про викуп землі для буріння газових свердловин методом гідророзриву. У цього методу є певні побічні ефекти у вигляді можливого забруднення ґрунтових вод. Жителі міста спочатку сумніваються. Потім в місті з'являється заїжджий екоактивіст, який очолює протест проти газодобувної компанії. В кінцевому підсумку виявляється, що екологічний рух грає на стороні видобувачів газу. В кінці фільму Стів Баттлер розповідає місцевим жителям правду та отримує новину про звільнення.

Цей фільм про воду отримав різку критику від представників енергетики США, у зв'язку з тим, що наслідки видобутку газу не такі вже й великі.

Земля обітована
Був навіть знятий фільм-спростування, який оцінював ризики видобутку газу методом гідророзриву, а в штаті Пенсільванія енергетична компанія "Marcellus Shale Coalition" викупила перші 16 секунд перед фільмом в 75% кінотеатрів, де оголошували заяву про те, що такий метод розробки безпечний.

“Цивільний позов” (1998)


Цивільний позов

Цей фільм знято за однойменною книгою Джонатана Харра. Він оповідає про забруднення води стоками шкіряного виробництва і долі адвоката Яна Шліхтманна (Джон Траволта), який взявся за справу від імені сімей, що проживали в маленькому містечку. На якомусь етапі він вважав, що процес буде програшним, але прийняв його за справу честі. В кінцевому підсумку судові розгляди були програні. Адвокат залишився один в маленькій квартирі з невеликою юридичною практикою. Через деякий час Агентство з охорони навколишнього середовища США на основі матеріалів, зібраних Яном і його колегами, подає свій власний позов проти харчової компанії та виграє процес. Компанія виплачує величезні компенсації для відновлення ґрунту і води, а адвокат справляється з усіма боргами та викладає екологічне право в Нью-Джерсі.

"Чайнатаун" (1974)

Історія оповідає про водну кризу в Каліфорнії, корупцію у сфері водопостачання та особисті драми: Джека Ніколсона - приватного детектива, який був найнятий нібито дружиною начальника водопостачання Лос-Анджелеса. Починаючи з подружньої зради детектив приходить до "складної схеми випуску облігацій та спорудження дамби, щоб викрасти воду з Лос-Анджелеса під час посухи".

Фільм об'єднує в собі складну сюжетну лінію, хороший акторський склад, що характерно для фільмів Романа Поланскі.

Чайнатаун

“Вода” (1985)

Вода (1985)

Це комедійний британський фільм з елементами політичної сатири з Майклом Кейном у головній ролі. Історія про маленький острів - британську колонію, яка була забута в океані. Але після випадкової появи джерела з особливою мінеральною водою, острів став надзвичайно популярний: про нього згадала Великобританія, а також почали проявляти інтерес США і Куба. У фільмі в комедійній формі розглянуті всі ці моменти.


Перегляди: 2341
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber