Мій фільтр

Промивка мембрани зворотного осмосу вдома

Час читання: 0 хв.
Промивка мембрани зворотного осмосу вдома

В Інтернеті можна знайти багато історій про те, як відновити мембрану зворотного осмосу в домашніх умовах. Ми не рекомендуємо робити ніяких маніпуляцій, а просто міняти мембранний елемент раз на рік. Щоб розібратися, чому ми не рекомендуємо самостійно виконувати подібні маніпуляції, розглянемо причини забивання мембран.

Вода, яка надходить на очищення, містить велику кількість забруднювачів. В процесі очищення чиста вода з мінімальним вмістом солей проходить через мембрану і подається користувачеві, інша вода з великою кількістю забруднень відводиться в каналізацію. Але важливо розуміти, що частина речовин затримується на мембрані. Коли цих речовин накопичується дуже багато, знижується продуктивність фільтра і в результаті вода просто не очищується та повністю йде в каналізацію.

Хімія забруднень

Грязная мембрана осмос

Ваш мембранний фільтр це —  зменшена копія великої системи з очищення води.

Для обслуговування промислових мембран зворотного осмосу використовуються два типи промивок — поточні та хімічні.

Під час поточної зворотної промивки відбувається змив з поверхні мембранного полотна більшості частинок забруднень.

Але попри те, що вона проводиться регулярно, частина з них все одно налипає на мембрану. Варто зазначити, що дані речовини діляться на групи та змиваються різними хімічними реагентами.

Існує чотири основних підгрупи забруднень.

 1. Колоїдні домішки — частинки глини, вугільний пил і інші домішки, які пройшли через фільтри попереднього очищення.
 2. Неорганічні солі — карбонати кальцію та магнію, залізо, манган та інші металеві сполуки, які формують щільні відкладення в структурі мембрани.
 3. Органічні речовини переважно природного походження створюють слиз в міжлистовому просторі мембрани, яка призводить до такого ж ефекту.
 4. Біологічні обростання являють собою колонії водоростей і мікроорганізмів, які поселяються та розмножуються в корпусі мембрани.

Мінеральні відкладення неорганічних солей можна змити за допомогою кислих реагентів. Органічні та колоїдні домішки, а також мікробіологічні обростання вимиваються лужними речовинами.

Варто відзначити, що всі подібні речовини досить агресивні, тому застосовуються з урахуванням техніки безпеки навченим персоналом.

Як промити мембрану вдома?

Очищення мембрани зворотного осмосу вдома з використанням лимонної кислоти, судячи за запитами в Google, є першим за популярністю трендом. Найпростіший варіант, який пропонують, це замочування в розчині на 4, 6, 12 годин. Чому ми не рекомендуємо використовувати даний метод:

 • лимонна кислота досить слабкий реагент, який не здатен розчинити всі відкладення;
 • процес замочування не є промиванням, оскільки вода повинна подаватися на мембрану під тиском, змиваючи з собою відмиті частки забруднень;
 • спектр солей, що видаляються кислотними реагентами забезпечує зниження мінерального забруднення, але  практично не впливає на слиз.

Реальним методом відновлення мембран є застосування спеціальних фільтрів, які можуть забезпечувати режим промивки. В даному випадку у них є спеціальний клапан, який дозволяє запустити воду в системі зворотним потоком з бака накопичувача або ж з ємності зі спеціальним розчином.

Як перевірити мембрану зворотного осмосу?

Якщо ви таки вирішили мити мембранний елемент і продовжувати його використання:

 1. Міряйте TDS на вході та виході з системи до і після очищення;
 2. Перевірте чи не занадто багато концентрату спускається в каналізацію, оскільки крім того, що лимонна кислота не завжди здатна відмити забруднення, вона може привести до ще більшого забивання.
TDS-метр

Вам також може бути цікаво:

 1. Що буде, якщо не замінити картриджі вчасно?
 2. Промислові реагенти для промивки мембран
Перегляди: 21726
0 голос(а/ів)
Поділитися: