Мій фільтр

Причини та усунення неприємного запаху з бойлера

Час читання: 0 хв.
Причини та усунення неприємного запаху з бойлера

Неприємний запах води з бойлера приносить дискомфорт і може вказувати на певні проблеми з водою або обладнанням. Спробуємо розібратись чому вода в бойлері неприємно пахне.

Мікробіологічне обростання

Вони можуть виникнути у водозбірнику бойлера, якщо ви:

 • використовуєте його дуже рідко, наприклад, якщо вимикається централізоване водопостачання або на дачі в літній період;
 • підтримуєте економний режим нагрівання до 50 – 60 °С.

У цих випадках утворюється сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів, які при відмиранні та виділенні продуктів життєдіяльності викликають неприємний запах води (характерними є тухловатий або гнильний запахи). Сірчані бактерії, які добре розвиваються в умовах недостатньої кількості кисню, відновлюють сульфати з води до сірководню. Вони є повністю безпечними для людини, але сполуки сірки, що утворюються в процесі їх життєдіяльності, посилюють корозію.

У такому разі має допомогти прогрівання бойлера до максимально високої температури та зливання води, можливо, цю операцію доведеться повторити декілька разів. Якщо це не допомогло, знадобиться кваліфікована промивка, якщо запах не зникне, причину потрібно шукати далі.  

Реакція анода із сульфатами

Магниевый катод бойлера

Порівняння нового та відпрацьованого магнієвого катодів. 

Причиною запаху може бути сірководень, що одержується в результаті реакції магнієвого анода з сульфатами з води. Якщо холодна вода не має характерного сірководневого запаху, то причина вірогідніше саме в цьому.  

Перевірити чи дійсно причина в аноді можна досить просто — тимчасово викрутивши його. Якщо запах зникне, то потрібно замінити анод на цинковий, алюмінієвий або титановий, оскільки ці метали не вступають в реакцію з сульфатами. Працювати без анода бойлер не може - це призведе до швидкого корозійного руйнування бака, особливо в місцях зварювання швів.  

Якість вихідної води

У випадку підвищення температури води розчинність більшості летких органічних речовин знижується, і вони починають виділятись. При виділенні цих речовин може відчуватися ароматичний, лікарський запах, що говорить про забруднення води органічними речовинами (феноли, хлорорганічні речовини та ін.). У такій воді підвищений вміст органічних речовин, її не можна вживати для пиття, але для бойлера вона безпечна. Вирішити таку проблему можна тільки встановивши вугільний фільтр для води. Ви можете допомогти собі в такому випадку лише встановленням вугільного фільтра для води.

Що стосується сірководневого запаху, то така вода буде мати запах одразу на виході зі свердловини, тому якщо вода з самого початку не має запаху сірководню, то причиною не є склад води. Видалити запах "тухлих яєць" допоможуть каталітичні матеріали. 

Проблеми водопровідної мережі

трубы.jpg

Окрім бойлера бактерії цілком можуть розмножуватись в трубах водорозподільної мережі. В такому випадку вода також буде мати неприємний запах ще до бойлера. Точно перевірити наявність у воді домішок, що мають запах, можна шляхом закупорювання води в пластиковій пляшці та відстоювання протягом доби. 

Такий спосіб забезпечить більш яскраво виражений запах та відповідь на запитання, чому в бойлері воняє вода. В даному випадку вам швидше за все допоможе невеликий фільтр на вході води в систему.  

Якщо ви вже дізналися, чому вода в бойлері набуває запаху, поговоримо про можливі варіанти запобігання цьому.

Як уникнути запаху?

 • Якщо ви використовуєте економний режим, намагайтесь іноді прогрівати бойлер до температур понад 55°С, щоб попередити обростання.
 • Встановіть перед бойлером механічний фільтр, оскільки будь-які частинки є хорошим субстратом для закріплення бактерій.
 • Встановіть фільтр від накипу, крім зниження енергоефективності, утворені карбонатами кальцію та магнію  є базою для закріплення колоній мікроорганізмів.
 • Проводьте планову промивку бойлера раз в 6 – 12 місяців — вона позбавить вас від осадів та накипу.
 • Якщо анод зношений або створює запах, замініть його.
 • Перегляди: 21831
  1 голос(а/ів)
  Поділитися:
  Telegram Viber