Мій фільтр

За якої температури відбувається випаровування хлору з води?

Час читання: 0 хв.
За якої температури відбувається випаровування хлору з води?

Проста речовина хлор являє собою зеленуватий газ з їдким запахом. Навіщо його використовують в водопідготовці ми вже писали тут.

Чому випаровується хлор?

Молекули газу практично не зв'язані між собою, тому можуть вільно поширюватися в будь-якому об'ємі. При підвищенні температури активізується їх рух і, відповідно, відстані між молекулами ще більше збільшуються. Тому хлор випаровується при будь-якій температурі, а з її підвищенням процес стає інтенсивнішим.

Наприклад, при 0 oC розчинність хлору у воді - 1,48 г, а вже при 80 oC всього 0,22 г.

Якщо ви захотіли випарувати хлор з води, можна її просто відстояти або підігріти. Але при цьому не забувайте, що при нагріванні відбувається інтенсифікація процесів утворення побічних продуктів.

Інші хлорвмісні реагенти

Крім звичайного газоподібного хлору для дезінфекції води використовуються й інші сполуки.

Cl2O - отруйний газ червонуватого кольору, має специфічний хлорний запах. Розчинність у воді необмежена до температури 10 °C, а з підвищенням температури вона знижується, що супроводжується інтенсифікацією запаху.

Хлорамін (NH2Cl) - сполука, яка стійкіша в воді та має вищу розчинність. Оскільки він довше зберігає свою активність, вода яку знезаражують хлорамінами, зазвичай має більш виражений запах у кінцевого споживача.

Гіпохлорит натрію (NaOCl) - поставляється у вигляді кристалогідрату NaOCl · 5H2O або водного розчину. Цей реагент має найменш неприємний запах серед усього ряду хлорних сполук, що використовуються для знезараження води.

Chlorine forms.jpg

Чи небезпечний хлор?

Насправді хлор у водопровідній воді сам по собі не несе небезпеки для здоров'я людини. Більш того, якщо ви вирішили закип'ятити чайник, він швидко випарується.

Більш токсичні тригалометани — його органічні сполуки, що утворюються при знезараженні води з великим вмістом органічних домішок. Вони мають науково доведений канцерогенний ефект.

Ну і на завершення. Насправді запах хлору в водопроводі — це добре, оскільки:

  1. до вас точно не потрапляють патогенні мікроорганізми під час протікання води по трубопроводу;
  2. чим більше активного хлору у вашій воді з-під крана, а саме він має запах, тим менше утвориться органічних канцерогенних речовин.

Також ми просто зобов'язані сказати, що здоровою альтернативою відстоюванню є вугільні фільтри для води, крім запаху хлору, вони ефективно знижують кольоровість води та видаляють ті самі хлорорганічні речовини.

Перегляди: 22489
0 голос(а/ів)
Поділитися: