Мій фільтр

Багаторазові пляшки для води та турбота про навколишнє середовище

Час читання: 0 хв.
Багаторазові пляшки для води та турбота про навколишнє середовище

Переробка пластикової сировини стала більш активною в останнє десятиліття, але якщо в економічно розвинених країнах встигають переробити місцеве сміття і ще купують його у сусідніх країн, то в Україні ситуація набагато гірша. Понад 93% відходів направляється на сміттєві полігони ,або на стихійні звалища.

Завдяки сучасним технологіям кожна людина здатна зменшити кількість полімерних відходів. У цьому допоможуть багаторазові пляшки та фільтри для води: будинку, в офісі, в спортзалі, автомати та кіоски наливу очищеної води на вулиці. Сьогодні ми розберемося які бувають багаторазові пляшки для води, з чого їх роблять, і які ризики їх застосування.

Які бувають пляшки для води?

Какие бывают бутылки

У сучасних магазинах можна знайти безліч різноманітних пляшок і пляшечок для води на будь-який смак. Розглянемо основні варіанти:

  • з широкою шийкою і кришкою на клямці або вкручують;
  • з постійною трубочкою, яка буде зручна дітям, забезпечуючи ефект непроливайки;
  • з клапаном, який відкривається при всмоктуванні, що також забезпечує максимальну герметичність.

Але головні питання, які стосуються безпеки ємностей для води, будуть розглянуті нижче.

З чого роблять пляшки для води?

ПЕТ пляшки для води

Звичні нам одноразові пляшки переважно виробляють з поліетилену. Вони призначені виключно для одноразового використання, такий пластик не можна мити агресивними мийними засобами та нагрівати вище 70°C. Поліетилен — це недорогий полімер, який щодня отримують по всьому світу у величезних кількостях. Як показали дослідження, 90% зразків бутельованої води містять мікропластик. Він, звичайно, не володіє такою токсичністю, як важкі метали або промислові органічні речовини, і не канцерогенний, як хлорорганіка, але він точно чужий людському організму.

Альтернативою традиційної одноразовій тарі для води є пляшки багаторазового використання, які роблять з:

  • різноманітних пластиків;
  • скло;
  • металу.

Нижче ми розглянемо детальніше переваги та недоліки кожного матеріалу, щоб ви могли легко орієнтуватися в пропозиціях на ринку.

Пластикові пляшки для води

Це, мабуть, найпоширеніший тип багаторазової тари для води, тому з нього і почнемо. Матеріалами для виробництва служать різні пластмаси, і в такому випадку важливо враховувати, з якої з них зроблений корпус ємності. Це важливо, адже далеко не всі виробники проходять повноцінний процес сертифікації та можуть гарантувати безпеку для вашого здоров'я.

Маркування поліпропіленуПоліпропропілен — найдешевший, але при цьому безпечний пластик для виробництва харчових ємностей. Він витримує температури 80-96°C, миття в посудомийній машині та нагрівання в мікрохвильовій печі. Єдине обмеження — багаторазова пляшка для води не повинна використовуватися понад 1 рік. Це пов'язано з тим, що в подряпинах на поверхні пластику можуть поселятися мікроорганізми.

Маркування полікарбонату

Полікарбонат — з цього матеріалу виробляються спортивні пляшки для води, 19-літрові бутлі, а також дитячі пляшечки. Максимальна температура нагріву виробів з цього матеріалу — 100°C, їх можна мити в посудомийній машині. Важливим питанням є виділення полікарбонатом токсичного бісфенолу А: у випадку з дитячими пляшечками на ринку Австрії, воно було підтверджено для 4 з 30 зразків. Тому купуючи таку пляшку для води, ви можете покладатися тільки на сумлінність виробника і слідувати інструкції по експлуатації.

Тритан — вважається найкращим харчовим пластиком, він не містить бісфенолу А, ба більше, він взагалі не містить токсичних фенольних сполук, що підтверджується науковими дослідженнями. Це найдорожчий з класу харчових полімерів, який використовується для виробництва посуду, дитячих пляшечок і ємностей для води. В асортименті компанії BWT представлені доросла і дитяча пляшечка для води.

Скляні пляшки для води

Скляна пляшка і глечик

Скло є одним з найстаріших і безпечних харчових матеріалів, оскільки не виділяє ніяких шкідливих речовин, практично не зношується, тому скляна тара для води й лотки для харчових продуктів користуються великою популярністю. Якщо ви зупинили свій вибір на такій ємності, зверніть увагу, з чого виготовлені пластикові деталі, які завжди присутні у вигляді кришок, дозаторів та ін. Щоб оцінити безпеку пластика, поверніться до попередньої частини.

Також при виборі пляшки велику роль буде грати якість скла і товщина стінки. Якщо ємність нерівномірно відлита, а стінки тонкі, то більше шансів розбити вашу пляшку навіть при слабкому ударі.

Металеві пляшки для води

Останнім часом широкого поширення набули пляшки та термоси з металів та їх сплавів. Головні переваги обумовлені міцністю і довговічністю, а також можливістю внесення в подвійну стінку утеплювача, який буде підтримувати напої холодними або гарячими за бажанням.

Основним матеріалом для виробництва тари для харчових продуктів і води є нержавіюча сталь. Існують також алюмінієві та мідні пляшки для води.

Металеві пляшки

Поговоримо про безпеку металів. Якісна харчова нержавіюча сталь — це інертний матеріал, який може служити вам десятки років, особливо якщо тара не містить пластикових елементів. Сталь не виділяє ніяких токсичних сполук і не може принести ніякої шкоди здоров'ю (якщо ви, звичайно, не будете варити її в концентрованих кислотах), внаслідок гладкої поверхні вона стійка до утворення подряпин і розмноженню в них мікроорганізмів.

Що стосується мідних і алюмінієвих пляшок, ходить багато суперечок про те, чи можуть вони виділяти в воду, відповідно, мідь і алюміній.

Хімічні властивості міді такі, що оксидна плівка, що утворюється на її поверхні, стійка до всіх харчових продуктів, єдине обмеження — кислі напої при високій температурі. Всі обмеження зазвичай вказуються в інструкціях. Перевагою міді є її бактерицидні властивості, які насправді не поступаються сріблу: на мідних поверхнях дуже погано розвиваються мікроорганізми.

Що стосується алюмінію, то навколо нього більше суперечок. Дійсно, вчені довели, що варіння і зберігання кислої їжі, наприклад, томатного соусу у звичному нам алюмінієвому посуді може викликати виділення певної кількості іонів металу в їжу, з цієї причини, звичний алюмінієвий посуд рекомендували прибрати з повсякденного використання. Але що стосується пляшок, ситуація простіша. По-перше, в них зазвичай не зберігають кислі продукти, по-друге, сучасна обробка алюмінію забезпечує його максимальну інертність. Реальним недоліком алюмінієвих пляшок є їх м'якість, яка компенсується легкістю.

Ми розглянули всі, присутні на ринку пляшки для води. Тепер складемо невелику таблицю, яка допоможе вам прийняти рішення.

Порівняння пляшок для води

Порівняння пляшок для води

Матеріал

Виділення шкідливих речовин

Термін експлуатації

Міцність

Вага

Поліетилен

+++

Одноразово

Мнеться і дряпається

Легкі матеріали та легкі вироби

Поліпропілен

+

<1 года

Можуть утворюватися подряпини та потертості

Полікарбонат

+++

<1 року

Tritan

-

>1 року

Скло

-

Необмежений або обмежений пластиковими елементами


Стійкий до подряпин, але часто розбивається при ударах

Важкі вироби

Нержавіюча сталь

-

Може відколюватися фарба на зовнішній частині

Мідь

+-

Алюміній

+-

Утворюються вм'ятини при ударах

Легкі вироби

Якщо у вас залишилися запитання, ставте їх у коментарях.

Перегляди: 9307
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber