Мій фільтр

Як обрати проточний фільтр для води

Час читання: 0 хв.
Як обрати проточний фільтр для води

Корисна питна вода повинна відповідати вимогам світових стандартів за вмістом домішок та органолептичних показниках. Сьогодні як водопровідна, так і свердловинна вода в Україні зазвичай не відповідає заявленим Всесвітньою організацією охорони здоров'я вимогам.

У випадку з водопровідною водою основними причинами цього є:

 • недосконалість джерел централізованого водозабору (скидання неочищених стоків у водойми, підвищені концентрації пестицидів, які потрапляють у водойми з полів);
 • морально і технічно застаріле обладнання систем підготовки води, яке не здатне повноцінно очистити воду;
 • поганий стан системи трубопроводів, як наслідок з поверхні труб у воду потрапляє іржа;
 • надмірне хлорування води і як наслідок неприємні запахи.

Для свердловинної води характерні інші проблеми: зазвичай це підвищена концентрація солей твердості, заліза і марганцю, сірководню та зважених часток.


Проточний побутовий фільтр для води — гарне рішення для встановлення в квартирі, він очистить воду від забруднень і збереже її природний мінеральний склад. Розібратися, як працює проточний фільтр для води, вам допоможе цей невеличкий матеріал.

Потрійний проточний фільтр для води

Сучасні проточні фільтри для питної води (друга їх назва — потрійні фільтри) встановлюються в тумбі під мийкою, а на поверхню мийки виводиться красивий кран для питної води.

Такі фільтри зазвичай складаються з трьох колб зі змінними картриджами та рами, на яку вони кріпляться.

Стандартна схема очищення води в проточному фільтрі виглядає приблизно так:


Вода проходить три етапи очищення:

1. Механічне фільтрування.

Видаляються механічні домішки розміром 5 і більше мікрон. Це пісок, частинки іржі та мулу, які потрапляють з водопроводу централізованого водопостачання або зі свердловини.

Завдяки цьому етапу очищення ви отримуєте прозору воду без неприємних частинок механічних забруднень.

2. Видалення надмірної кількості солей твердості.

Не дивлячись на те, що солі кальцію і магнію життєво необхідні для повноцінного функціонування організму людини, надмірна їх кількість може мати негативний вплив на стан органів та систем організму. Крім цього, зайвий вміст солей твердості є причиною утворення накипу на чайнику, нальоту на мийці та посуді.

Стандартний картридж з іонообмінною смолою видаляє частину іонів кальцію і магнію, обмінюючи їх на безпечні іони натрію.

Компанія Екософт розробила унікальний матеріал Ecomix, який крім пом'якшення води видаляє:

 • солі важких металів (більше не будуть накопичуватися в вашому організмі);
 • солі заліза і марганцю (зникне металічний присмак води і рудий наліт на мийці та чайнику);
 • органічні забруднення (фільтр прибере кольоровість і неприємний запах води).

3. Сорбція органічних сполук і хлору.

Вугільний картридж призначений для видалення з води хлору та токсичних органічних сполук.

Після стадії адсорбції, ви отримаєте воду без запаху хлору, а також без канцерогенних домішок хлорорганічних речовин і пестицидів.

Встановлення та обслуговування фільтра

Монтаж потрійного фільтра просто виконати самостійно. З додаткових пристосувань вам буде потрібна фум-стрічка і комплект фітингів для вашого трубопроводу.

Обслуговування потрійного проточного фільтра полягає в зміні картриджів раз на 3 - 6 місяців. У комплект фільтра входять спеціальні ключі для виконання необхідних операцій. Заміна картриджів займе приблизно пів години вашого часу.

Щоб спростити завдання встановлення та обслуговування проточного фільтра, ми підготували для вас два відео про монтаж і обслуговування:Проточний фільтр буде хорошим рішенням для очищення водопровідної або доочищення свердловинної води у вашому будинку, квартирі або на дачі.

Вибір проточного фільтра для води варто здійснювати за допомогою спеціалізованого консультанта, орієнтуючись на якість вихідної води.

Якщо ж якість вашої води не відповідає необхідному рівню, то з цією проблемою допоможе справитися фільтр зворотного осмосу.

Фільтр зворотного осмосу

Недоліки у потрійних проточних фільтрів теж є. Вони не видаляють віруси та бактерії, не дають 100% гарантії видалення вірусів і солей важких металів.

Тому якщо ви вирішили купити гарантовано безпечний проточний фільтр для води, вибір варто зупинити на побутових системах зворотного осмосу.

Вони практично не відрізняються за габаритними розмірами, встановлюються за таким же принципом, але крім модуля з трьома картриджними фільтрами містять ще мембрану зворотного осмосу, яка гарантовано видалить 99,8% забруднень будь-якої природи, включаючи навіть частки найменших вірусів.

Побутова система зворотного осмосу виглядає приблизно так

MO550ECOSTD_scheme_UKR.png

Вода проходить 5, а іноді 6 стадій очищення.

 1. Механічна фільтрація, аналогічно до потрійного проточного фільтра. Картридж видаляє пісок, іржу та мул.
 2. Сорбція на картриджі з гранульованого активованого вугілля. На цій стадії з води видаляється хлор, органічні та хлорорганічні речовини, що викликають кольоровість і запах води.
 3. Сорбція і тонка механічна очистка на картриджі з брикетованого активованого вугілля (видаляються залишки механічних і органічних домішок води), опційно на цій стадії може встановлюватися простий механічний поліпропіленовий картридж з рейтингом фільтрації 1 мкм, для здешевлення фільтра.
 4. Мембранне очищення — мембрана зворотного осмосу видаляє 99,8% домішок включаючи бактерії й віруси.
 5. Мінералізація води. Цей процес не є обов'язковим етапом, але через те, що глибоке мембранне очищення води видаляє і корисні іони з води, рекомендується додатково вносити їх. З цим відмінно справляються фільтри наповнені природними мінералами, при проходженні через які вода насичується необхідною організму кількістю життєво важливих мінералів. Так само поліпшується смак води.
 6. Дезодорація води — постфільтр з активованого кокосового вугілля дарує воді приємний солодкуватий присмак.

Встановлення та обслуговування фільтра зворотного осмосу

Установку фільтра зворотного осмосу можна здійснити як самостійно, так і за допомогою кваліфікованого фахівця. Цей процес займе не більше ніж годину вашого часу.

Обратный осмос Standard мойка

Догляд за фільтром також проводиться просто і зводиться до заміни картриджів:

 • модуля попереднього фільтрування — раз на 3 місяці;
 • мембранного елемента і вугільного постфільтру раз на рік;
 • фільтра-мінералізатора — раз в 6 місяців.

Всі необхідні комплектуючі продаються в спеціальних комплектах, щоб спростити процес підбору і покупки.

Ми розповіли вам про те, які бувають проточні фільтри для води. Який вибрати для будинку вирішувати вам, але наші фахівці можуть допомогти з цим завданням. А ще ми розповімо, де зробити безкоштовний аналіз води. Телефонуйте:)


Перегляди: 13634
0 голос(а/ів)
Поділитися:

Часті питання


Проточний фільтр для води чи зворотний осмос?

З огладу на принцип роботи, як потрійний фільтр, так і система зворотного осмосу є проточними. Для того, щоб прийняти рішення про те, яку систему встановити, треба орієнтуватися на якість очищеної води, цілі її застосування та ймовірні фінансові витрати на встановлення та сервіс обладнання.

Як працює проточний фільтр для води


Принцип роботи фільтра для питної води детально описаний у статті. Залежно від типу пристрою це може бути як комплекс, який включає механічне очищення, сорбцію та іонний обмін, а може бути система, що додатково передбачає мембранний елемент.

Як вибрати фільтр для проточної води?

Щоб обрати систему очищення питної води для дому, вам необхідно врахувати низку факторів, які включають:

 • споживання води дітьми;
 • потреба у великих об'ємах води;
 • якість та тиск вихідної води.
 • фінансові можливості.