Мій фільтр

Як газувати воду?

Час читання: 0 хв.
Як газувати воду?

Багато хто любить пити газовану воду. Найпопулярнішою речовиною, якою насичують воду, є вуглекислий газ. Рідше це його суміш з азотом або киснем.

Варто зауважити, що крім органолептичних якостей вуглекислий газ виконує роль консерванта.

Існує два типи насичення води газом:

 • Механічний — коли вуглекислота з балона подається в попередньо охолоджену воду. Так виробляються звичні води з прилавків супермаркетів.
 • Хімічним методом — в таку воду додають хімічні реагенти, які при взаємодії виділяють вуглекислий газ. Так роблять содову.
Вода з газом

У промислових масштабах воду газують за допомогою спеціальних приладів — сатураторів, які підключаються до балона з газом. Перед тим як газувати воду вуглекислотою її обов'язково охолоджують, оскільки його розчинність зростає зі зниженням температури води.

Як зробити газовану воду вдома?

Вивчивши велику кількість методів описаних в інтернеті, розповімо, як роблять газовану воду вдома.

Є два реальних, ефективних і безпечних способи як зробити мінеральну воду в домашніх умовах:
 1. Використання побутового сатуратора. У цьому методі необхідно підготувати питну воду, наповнити пляшку сатуратора, прокачати пристрій, почекати для слабкої газації, додати ароматизатори і можна насолоджуватися газованою водою.
 2. Приготування содової. Заваріть чай або трав'яний настій, охолодіть до кімнатної температури. У каструлі змішайте настій, цукор, лимонний сік, додайте соду, перемішайте, розподіліть по пляшках, закрийте і залиште в теплі. Після охолодження содова готова до вживання.
 3. За допомогою дріжджів. Забезпечте щільно закритий безкисневий контейнер, підготуйте розчин дріжджів, додайте його у воду для виділення вуглекислого газу. Надійно закрийте контейнер, дайте час для газації, а потім обережно відкрийте, знімаючи надлишковий тиск.

Сьогодні існують спеціальні невеликі сатуратори, які називають сифонами. Вони використовуються як в побутових умовах, так і в барах.

Як працює сифон або сатуратор для води?

Пристрій являє собою набір з:

 • власне сифона, який рівномірно виділяє в воду вуглекислий газ;
 • змінних балончиків з вуглекислим газом невеликого об'єму;
 • металевої, пластикової або скляної ємності для води.

сильфон для газування водиАлгоритм використання дуже простий. Вода наливається в ємність для газування, на неї накручується сатуратор. Потім з нього відкручується захисний клапан у верхній частині сифона. На його місце обережно по різьбі вкручується балончик з газом, щоб голка розташована всередині сифона правильно пробила балон. Після цього газ почне надходити в воду, потрібно трохи зачекати. Щоб налити воду, необхідно натиснути на кнопку або затиснути важіль.

За допомогою такого приладу можна приготувати вдома різні напої, наприклад тархун, мохіто або іншу солодку воду.

Якщо ж ви великий любитель води або любите збирати великі компанії, то можете придбати великий балон з вуглекислим газом та спеціальний сатуратор до нього.

Як приготувати содову вдома?

Вуглекислий газ виходить шляхом взаємодії карбонатів з кислотами. Найпоширенішими компонентами, які ви можете знайти у себе вдома, є харчова сода (NaHCO3) і лимонна кислота, або ж сік свіжого лимона. Для приготування содової потрібно використовувати одну чайну ложку соди та лимонної кислоти (можна замінити соком 1 лимона), 6 столових ложок цукру та 1 літр чистої холодної води. Суміш потрібно перемішати та залити водою. За бажанням  додати лід і м'яту. Тут ми розповіли як зробити содову воду.

як газувати воду

Пити таку воду треба швидко, оскільки грубодисперсні бульбашки схильні дуже швидко зникати.

Шкідливі поради

Газована вода в домашніх умовах це велике поле для творчості юних експериментаторів, тож поговоримо про неї. Найпопулярніший метод приготування води без сифона - це два бутлі, трубочка, сода та оцет.

Чому ми не рекомендуємо цей метод.

 • Оцет має неприємний їдкий запах, і при наливанні-виливанні ви неодмінно отримаєте великий дискомфорт та запах оцту в носі на найближчу добу. А оскільки оцтова кислота сильно летюча речовина, то виготовлене вами питво має великі шанси мати "приємний оцтовий запах".
 • Щоб забезпечити герметичність бутлів в місці приєднання потрібно скористатися, як мінімум фум-стрічкою, в іншому випадку ви будете газувати повітря (в основному парами оцту);Наш найулюбленіший момент - "потрясти", якщо співвідношення соди та вуглекислого газу достатнє для газування води, на цьому моменті, швидше за все, у вас вилетить трубка, і пляшку роздує, а в гіршому випадку - вона лопне та обіллє вас водою.
 • Якщо не обіллє вас водою відразу, то, швидше за все, це відбудеться, коли ви відкрутите бутиль.
 • І останнє, якщо вашу "установку" не розірвало, то рівень газування води не буде досягати навіть 5 грамів на літр, що зазвичай не забезпечує звичного "газованого" ефекту.
Ресурси:
 1. How to Make Carbonated Water. URL: https://www.wikihow.com/Make-Carbonated-Water
Перегляди: 91382
0 голос(а/ів)
Поділитися: