Мій фільтр

Дайджест новин зі світу води №2 (червень 2021)

Час читання: 0 хв.
Дайджест новин зі світу води №2 (червень 2021)

Мембранна технологія для знесолення води і видалення важких металів, яка не утворює концентрат

Часто очищення питної води вимагає декількох етапів обробки, різних технологій для видалення широкого спектру забруднювачів. Крім того, часто системи підготовки питної води утворюють багато стоків. У новому дослідженні описаний процес виготовлення міцних, селективних адсорбційних мембран шляхом включення наночастинок пористого ароматичного каркасу в іонообмінні мембрани. Солоність видаляється з використанням ряду катіонообмінних і аніонообмінних мембран, а частки PAF можуть бути обрані для захоплення певних цільових іонів, наприклад іонів міді, ртуті або заліза.

Видобуток літію з морської води обійдеться всього у 5$ за кілограм

Новий метод добування літію

Морська вода містить його в концентрації до 0,2 мг/л. Але всі спроби вилучити його раніше не були ефективними. Нове дослідження говорить про те, що у вчених це нарешті вийшло. Для експерименту була застосована електролітна мембрана в безперервному мембранном процесі, який збагачує розчин літію до 9013 мг/л. Після цього з розчину осаджували фосфат літію високої частоти.

Попередні економічні розрахунки показують високу ефективність методу.

Каталізатор для ефективного видалення перхлорат іону

Вчені з Каліфорнійського університету розробили каталізатор для видалення з води перхлорат-іонів, які є серйозним забруднювачем поверхневих і ґрунтових вод. Як потужні окислювачі, вони входять до складу побічних продуктів дезінфекції та гербіцидів, ракетного палива, феєрверків, боєприпасів тощо. У природних умовах перхлорат іони зустрічаються в деяких грунтах на Землі, а ще ним аномально збагачений грунт Марсу.

Каталізатор був отриманий шляхом змішування молібдату натрію, органічного ліганду біпіридіну і звичайного водень-активуючого каталізатора. Він дозволяє ефективно знижувати вміст перхлорат іону в широкому діапазоні концентрацій - від 1 мг до 10г на літр.

Потенційно є ймовірність, що така технологія може зробити грунт Марсу придатним для вирощування сільськогосподарських культур, безпечних для людини.

Солодкі томати вирощені на морській воді

Томати на морській воді

Як показали автори стартапу Red Sea Farms в Саудівській Аравії, вирощувати солодкі овочі в морській воді можна. Компанія практикує традиційне зрошення культур морською водою або застосування її суміші з прісною для гідропоніки.

Ефективність методу заснована на відборі та селекції рослин, які зможуть давати хороший врожай при зрошенні морською водою. Сьогодні продукти вирощені на морській воді вже є на полицях продуктових магазинів в Саудівській Аравії.

Ізраїль і Арабські Емірати відкриють в Абу-Дабі інститут дослідження води

Розвиток інституту здійснюватиметься в рамках співпраці ізраїльської компанії Watergen, яка спеціалізується на технології отримання води з повітря, і компанії Baynunah, що займається безпекою продуктів харчування.

Завданням цього проєкту є покращення доступу до питної води завдяки сучасним технологіям жителів Близького Сходу і всього світу.

Премія Lexus Design Award 2021: Компактний сонячний дистилятор для питної води

Цього року премію Lexus Design Award отримав Генрі Глогау. Він розробив дистилятор, який очищає воду за допомогою сонячної енергії та може бути зібраний з дешевих і легко доступних матеріалів. Він складається з двошарового пластикового брезенту, який підвішують на бамбуковий каркас. Один такий агрегат з діаметром 2,4 метра може виробляти до 18 літрів чистої питної води в день.

Настільки просте рішення актуальне для країн, населення яких має нестачу якісної та безпечної питної води, і ситуація буде загострюватися на тлі глобального потепління.

Портативний дистилятор водиПерегляди: 2070
0 голос(а/ів)
Поділитися:
Telegram Viber