Мій фільтр

Що таке колагенова вода?

Час читання: 0 хв.
Що таке колагенова вода?

Сучасна косметична індустрія пропонує широкий асортимент засобів. Останнім часом на ринку з'являється багато продуктів, які являють собою воду з певними добавками.

В даному разі поговоримо про воду з колагеном. Крім того, що її використовують як косметичний засіб, виявляється, її п'ють і навіть називають рідким колагеном.

Що таке колаген?

Що таке колаген

Про те, що таке вода, і як вона виглядає, ви точно знаєте. А ось про властивості компонентів, які до неї додаються, поговоримо нижче.

Колаген — це білок, який є основою сполучної тканини людського і тваринного організму, його багато в сухожиллях, хрящах, дермі, кістках. Це найпоширеніший білок людського організму — його вміст становить від 25 до 45% стосовно сумарної кількості всіх білків в організмі. Виробляється ця речовина в організмі з моменту зачаття до 22-25 років, далі синтез припиняється, тож починаються процеси старіння шкіри й тканин.

Штучно синтезувати колаген не можна, а для застосування в різноманітних сферах промисловості його отримують зі шкіри та інших тканин тварин. Розчинний колаген, застосовуваний в косметиці, зазвичай отримують з риби або бичачої шкіри. Якщо ви десь бачите напис "рослинний колаген", то не поспішайте радіти: в рослинах цього білка немає, хоча речовини, які проявляють подібні властивості, присутні.

Як працює "колагенова вода" для обличчя?

Колагенова вода для обличчя

Коли ви наносите колаген в складі кремів або рідких розчинів на обличчя, він не просочується через шкіру всередину організму. Це пов'язано з тим, що білкові молекули дуже великі — їх довжина може становити 300 нм, якби шкіра могла пропускати такі частинки, то через неї могли б проникати й більшість вірусів, які мають розміри від 30 до 300 нм.

Ефективність колагену при застосуванні на поверхні шкіри обумовлена тим, що завдяки такій великій молекулі він є гігроскопічним, тобто притягує до себе молекули води. Відповідно, коли на шкірі утворюється шар, який містить молекули колагену, вона буде зволоженою, а відчуття після застосування подібних засобів — приємними.

Тому, якщо вам шкода тварин, але хочеться виглядати добре, є можливість обрати й інші засоби для зовнішнього застосування.

"Колагенова вода" для пиття

Вода з колагеном для пиття

Насправді щоб цей білок потрапив в шлунок, не обов'язково пити насичену ним воду. Його можна зустріти ще в ковбасі, сосисках й інших харчових продуктах в якості наповнювача і згущувача.

Але популярним місцем отримання колагену сьогодні є харчові добавки та вода. Теоретично через слизові оболонки шлунка він повинен проникати, хоча завданням шлунка є перетравлювання будь-яких білків, що надходять в організм людини.

Одне корейське дослідження доводить, що прийом 2000 мг/добу колагену протягом 12 тижнів здатний затримувати розвиток ожиріння і навіть дещо знижувати вагу внаслідок процесів метаболізму. Ще одне дослідження, яке пов'язувало питний колаген зі шкірою, теж не знайшло значущих результатів. Головним недоліком публікацій, пов'язаних зі станом шкіри, є те, що більшість з них сплачені виробниками. А дуже часто вони не об'єктивні.

Що стосується саме питної води, то даних про її особливі властивості ми не знайшли. Крім того, що вміст білка в такій воді — від 2,5 до 10 грамів.

З точки зору хімії про воду з колагеном ми розповіли, більш детальні описи варто шукати у матеріалах косметологів та дієтологів.

Перегляди: 2890
0 голос(а/ів)
Поділитися: