Мій фільтр

Що таке дистильована вода?

Час читання: 0 хв.
Що таке дистильована вода?

Дистильована вода — це, по суті, хімічно чиста вода, яка практично не містить іонних домішок, але може містити гази — кисень, азот, вуглекислий газ тощо. Електропровідність дистильованої води близько 5 мкСм/см.

Де використовується дистильована вода?

Дистильовану воду використовують в хімічній технології, фармацевтичній і харчовій промисловості. Що стосується побутового застосування, то така вода найчастіше використовується для обслуговування автомобіля, також іноді для зволожувачів і прасок. Для пиття і приготування їжі дистильовану воду використовують рідко, через її специфічний смак викликаний низьким рівнем мінералізації.

Властивості дистильованої води

  • Електропровідність - 5 - 10 мк-См/см;
  • Мінералізація (TDS) - менш як 5 мг/л;
  • Кислотність дистильованої води визначається рівнем pH, який дорівнює 5,4 - 6,6 через розчинену вуглекислоту.

Як роблять дистильовану воду?

Дистиллятор.jpg

Для приготування дистильованої води використовуються спеціальні апарати — дистилятори. Принцип роботи дистилятора заснований на тому, що вода нагрівається до пароподібного стану, а потім знову конденсується в рідину. Конструкційно пристрій являє собою ємність з тенами для нагріву води, циліндричний холодильник для охолодження і конденсації пари. У більшості побутових дистиляторів в якості нагрівального елемента використовується електричний тен, існують також моделі з газовим нагріванням. Такі

дистилятори будуть складніші у використанні та можуть призвести до опіків.

На малюнку наведено найпростіший дистилятор з електричним нагрівом. Саме завдяки такому приладу виходить дистильована вода в домашніх умовах. Вода заливається в ємність внизу, потім поступово нагрівається до кипіння за допомогою вмонтованого тена. Коли починається кипіння, пара концентрується у верхній частині герметичного простору і потрапляє в трубку скляного або металевого холодильника, по якому стікає в заздалегідь встановлену ємність. Після закінчення процесу в ємності залишається вода з підвищеним вмістом розчинених солей. Щоб отримати дистилят вищої якості, необхідно повторити операцію з очищеною водою.

Обслуговування такого апарату полягає у своєчасному очищенні ємності та холодильника від накипу.

Чи справді дистильована вода найчистіша?

Ні, електропровідність такої води досягає 5 мк-См/см, при електродеіонізаціі це значення може бути нижче 0,05 мк-См/см. Важливо відзначити, що вода отримана технологією зворотного осмосу може мати електропровідність на рівні дистиляту, але при цьому технологія менш енергозатратна та безпечна в застосуванні.

Чи шкідлива дистильована вода?

Дистильована вода однозначно не буде шкідливою, але й користі вона також не матиме. У такій воді практично не міститься корисних мінеральних компонентів, та якщо вам необхіодно обрати між неякісною водою з поверхневих джерел або водопроводу, тоді дистилят однозначно буде кориснішим. У документах Всесвітньої організації охорони здоров'я є рекомендації щодо показників біологічно повноцінної води, але згадок про негативний вплив дистиляту також немає.


Якщо у вас є питання про дистильовану воду, задайте їх в коментарях.

Перегляди: 29997
1 голос(а/ів)
Поділитися: