• Інтернет-магазин
    0
  • Карта якості води
  • Про компанію
  • Партнерам
  • Споживачам
ua

30 років виробляємо фільтри для очищення води та продаємо їх в понад 60 країн світу

У промисловій технології в Києві

Блог про воду
та технології водопідготовки

Промислова водопідготовка

Промислове використання води в світовому масштабі становить майже четверту частину всієї використовуваної людством води. Вода присутня на всіх етапах промислового виробництва — як сировина, розчинник, охолоджуючий агент, робоче тіло і джерело енергії. Саме промислова універсальність води породжує широкий набір вимог до стабільно високій якості води і ставить завдання отримання чистої води з різних джерел.

Енергетика лідирує по споживанню води в більшості країн світу. Сумарна кількість води, що витрачається на отримання 1 МВт · год електроенергії, досягає 15-20 м3. Устаткування ТЕС і АЕС працює при високих теплових навантаженнях, тому велика увага в цій галузі приділяється якості води, а саме — її схильності до утворення відкладень і корозійну активність. З цієї причини промислове водоочищення і забезпечення високої якості водних теплоносіїв ТЕС і АЕС є нашим найважливішим завданням. Якість обробки води на ТЕС і АЕС безпосередньо пов'язано з надійністю і економічністю їх роботи.

У металургії вода необхідна для охолодження печей і конденсації пари, як поглинає і транспортує середовища в складних процесах збагачення сировини і палива, а також при прибиранні окалини від прокатних станів, для очищення і охолодження газів і інших цілей. Сумарна кількість води, що витрачається на 1 т сталі, становить 200-250 м3.

У виробництві продуктів харчування і напоїв якість води надзвичайно важливо — в цих галузях промисловості вода безпосередньо входить до складу продуктів, і її якість повинна відповідати дуже жорстким вимогам.

Незважаючи на відмінності у вимогах до технологічної воді у виробництві напоїв різних видів, сучасні схеми промислової водопідготовки включають попередню очистку вихідної води, знесолення методом зворотного осмосу і домінералізацію очищеної води за рахунок дозування спеціальних мінеральних сумішей. Таким чином, можливе отримання води практично будь-якого необхідного мінерального складу. Застосування високоякісного активованого вугілля дозволяє отримувати воду, позбавлену будь-яких сторонніх присмаків і запахів.

Найпоширенішим шляхом очищення води в промисловості є її знесолення, яке може здійснюватися різними методами. Традиційні схеми отримання знесоленої води мають на увазі застосування багатоступеневого іонного обміну, і завдяки появі сучасних іонообмінних смол і нових технологій їх застосування економічна ефективність, повнота використання хімічних реагентів значно вище, ніж раніше, а обсяги стоків істотно знижені.

Сучасним способом знесолення води є мембранні технології, які дозволяють створювати безреагентні схеми очищення води, що демонструють високу економічну ефективність і стабільно високу якість води навіть при значних коливаннях складу вихідної води. Можливе створення схем виключно на основі мембранних методів — ультрафільтрації, зворотного осмосу і електродеіонізаціі, в яких максимально повно розкриваються переваги цих сучасних технологій.

Крім знесоленої води, промислові споживачі часто потребують глибоко пом'якшеної води для підживлення парових котлів. Таку воду можна отримати з використанням іонообмінних технологій видалення солей жорсткості.Розгорнути