Мій фільтр

Ecosoft: громадські слухання щодо дозволу на викиди

25 липня 2017 року в міській раді м. Ірпінь відбулися публічні слухання. Тема зустрічі — екологічність виробництва компанії Ecosoft в м. Ірпінь. У слуханнях взяли участь 18 місцевих жителів м. Ірпінь, 5 представників органів місцевого самоврядування та 2 співробітники компанії Ecosoft.

Організували слухання відділ економіки виконавчого комітету Ірпінської міської ради, очолюваний Світланою Демченко, і відділ організаційної роботи та внутрішньої політики, представлений його керівником Тетяною Ярошенко.

Нагадуємо, що 2016 року компанія Ecosoft здійснила розширення виробничих потужностей заводу в місті Ірпінь. У зв'язку з цим компанія провела інвентаризацію викидів заводу та згідно з Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» і постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 302 оформила у відповідних органах державної влади заявку на отримання обов'язкового документа — дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Відповідно до процедури отримання дозволу компанія опублікувала інформацію про свій намір на сторінках газети «Ірпінський вісник». Публікація викликала хвилювання у місцевих жителів: чи не вплине розширення виробництва на екологічний стан міста?

Через занепокоєність громадськості було організовано збір підписів для петиції, яка повинна призупинити процес отримання дозволу компанією Ecosoft. Згодом петиція зібрала понад 300 голосів — саме така кількість є мінімально необхідною для розгляду питання на сесії міської ради. З огляду на це виконавчий комітет Ірпінської міської ради призначив дату публічних слухань щодо цього питання.

Під час слухань 25 липня 2017 року компанія Ecosoft надала жителям міста, представникам влади та ЗМІ результати комплексного обстеження виробництва Ecosoft щодо викидів шкідливих речовин, яке було виконано шляхом залучення незалежного підрядника — ТОВ «НВО «Екоальянс».

Зокрема, обстеження показало, між іншим, що:

  • Викиди СО2 від виробництва Ecosoft в атмосферу становлять близько 69 т/рік. Для порівняння: такий же обсяг СО2 викидають 50 автомобілів в рік, і видихають з легень в процесі дихання 1725 осіб на рік (чисельність населення м. Ірпінь станом на 1 червня 2017 року — 87 024 осіб).

  • Газ СО2 становить 95,43% від усіх викидів підприємства. Він необхідний для отримання теплової енергії з метою опалення офісних будівель, розташованих поруч з виробництвом.

  • Показники викидів усіх шкідливих речовин залишаються на рівні, що значно менший за допустимі норми.

  • Зокрема, учасників зустрічі цікавив обсяг викидів ртуті. Допустима відповідно до Закону України концентрація ртуті і її сполук не може перевищувати 0,0003 мг/м3. У повітрі біля найближчого до виробництва житлового будинку за адресою: вул. Натана Рибака, 6А, ртуті не виявлено. Обсяг ртуті, зазначений в обстеженні як валовий викид (0,0000001101 т/рік, що також в кілька тисяч разів менше ніж допустима норма), — це розрахункове значення, яке можна досягнути тільки за умови, якщо в котельню буде надходити природний газ із вмістом ртуті, що, звісно, само собою малоймовірно.

Під час зустрічі сторони домовилися, що виробництво компанії Ecosoft відповідає вимогам природоохоронного та санітарного законодавства України. Надалі за процедурою міська рада повинна прийняти рішення про надання дозволу на викиди компанії Ecosoft. Потім це рішення буде розглянуто Департаментом екології та природних ресурсів Київської ОДА.

Коментарі учасників

Павло Мусієнко, представник відділу інвестицій та соціально-економічного розвитку Ірпінської міської ради:

— 2016 року компанія Ecosoft перерахувала близько 43 200 000 грн податків до державного бюджету України. Завдяки коштам, які отримав Ірпінський міський бюджет, у цей час здійснюється модернізація застарілих котельних установок в м. Ірпінь. У результаті, ми плануємо скоротити викиди шкідливих речовин від установок в атмосферу міста в 8 разів.

Марина Тимченкова, незалежний еколог ТОВ «НВО «Екоальянс»:

— Протягом кількох тижнів ми проводили комплексну інвентаризацію виробництва Ecosoft за викидами шкідливих речовин: азоту, метану, сірки, кислот і багатьох інших (див. документ 1 в додатку). Ми також вивчали якість повітря навколо найближчого до виробництва житлового будинку за адресою: вул. Натана Рибака, 6А. Усі без винятку показники значно нижче допустимих значень. Близько 95,43% викидів підприємства становить діоксид вуглецю CO2 — це абсолютно безпечний газ, без кольору й запаху, є природною складовою атмосфери. Він утворюється при спалюванні природного газу в енергетичних установках з метою вироблення теплової енергії.

Микола Ковальчук, громадський еколог і екоінспектор м. Ірпінь:

— Шкода від спалювання листя навіть одного звичайного домогосподарства є для міста набагато більшою, ніж від викидів заводу Ecosoft в рік. Я б також рекомендував обмежити рух автотранспорту в житлових зонах, оскільки забруднень від автотранспорту значно більше, ніж від місцевих підприємств.

Юрій Чечайлюк, операційний директор компанії Ecosoft:

— Уже понад 26 років компанія Ecosoft впроваджує на українському ринку кращі світові і європейські стандарти бізнесу очищення води. Перш за все я маю на увазі якість продуктів, охорону навколишнього середовища, збереження природних ресурсів, турботу про співробітників і шанобливе ставлення до партнерів. Саме тому наші продукти вибирають мільйони споживачів у всьому світі. Наші цінності дуже важливі для нас, і ми й надалі будемо здійснювати гарантовано безпечну для суспільства і вигідну для державного бюджету діяльність на нашому найбільшому підприємстві з виробництва фільтрів і систем для очищення води.